26 טיפים לכתיבת קורות חיים שייראו מקצועיים בטירוף

טיפים לכתיבת קורות חיים מקצועיים

אתם מכירים את התהליך כבר , ואולי מיואשים ממנו, מצאתם משרה שווה, במיקום מצויין, תנאים פצצה ובכלל אתם מתחילים לדמיין את עצמכם בעבודת החלומות שלכם, אבל שנייה לפני שאתם מקבלים ראיון עבודה ומפציצים בו, מגיע האימייל : "שלחו קורות חיים", ואז? אז שקט. ועוד שקט. יותר מידי שקט ואחרי שבוע שאתם שולחים מייל לברר מה קרה, "המשרה כבר אויישה"

אז מה אפשר לעשות כדי להגדיל את הסיכויים שלכם בתהליך מציאת העבודה? קודם כל, קורות חיים מקצועיים ובולטים, כאלו שבאמת יתפסו את העין וישדרו למעסיק הפוטנציאלי שלכם שאם הוא לא יקח אתכם זה יהיה פספוס ענק, בשבילו, לא בשבילכם😉

26 טיפים לכתיבת קורות חיים מקצועיים

אימייל מקצועי

כן כן, אני יודע שהפרט הטכני הזה אולי נראה לכם חסר חשיבות, ואולי אתם שואלים את עצמכם מה כבר יכול להיות לא נכון באימייל שלכם, אבל תתפלאו, במחקר שפורסם בere בקרב מעסיקים, נמצא כי מועמדים שהשתמשו באימייל לא מקצועי נדחו ב76% מהמקרים על ידי המעסיקים!

אז מה זה אימייל מקצועי ומה אתם צריכים לעשות?

שמרו על אימייל קצר, שם ושם משפחה. השתמשו ב נקודה, מקף , מקף תחתון בין השם הפרטי לשם משפחה(עדיף נקודה או מקף תחתון), כמו כן העדיפות היא לשימוש בספק כמו gmail או Hotmail, וסליחה, אבל לא, אל תשתמשו בוואלה.

הנה דוגמה מצוינת שהחברה בzety הכינו:

קרדיט :Zety.com

גודל פונט מומלץ 10-12

14 גדול מידי , 8 קטן מידי, נשארנו עם 10-12. ככל שיש לכם יותר פרטים עדיף ללכת לכיוון ה10 ולצמצמם ככל האפשר את הקורות חיים שלכם, אם אין לך הרבה פרטים בהחלט ניתן להשתמש בגודל פונט 12.

ההמלצה שלנו היא 11 למלל, 12 לכותרות.

מבחן ה6 שניות

למעסיקים אין הרבה זמן, במיוחד שהם מקבלים מאות קורות חיים ..

ידוע כי מעסיק מחליט תוך 6 שניות האם הקורות חיים יכולים להיות רלונטיים עבורו, לכן יש טכניקות רבות לבדוק ולצלוח את המבחן הזה, אך כדי לבדוק את המבחן בצורה מהימנה יש לתת למכר או קרוב משפחה 6 שניות לראות את קורות החיים, ולתחקר אותו מה הוא הצליח להבין במהלך ה6 שניות הללו, ומה נקודות החולשה שהבחין בהם.

רוצים לעבור את מבחן ה6 שניות? קראו את המדריך שלנו.

השתמשו בחוכמה בהבלטות- bold

יש לכם משהו להדגיש? אל תהססו להבליט זאת. חשוב לשמור על איזון ולא להדגיש כל דבר, אחרת זה סתם נראה לא מרצועי ולא ממוקד. אפשר להגיד שבהערכה גסה רצוי להדגיש עד 4 נתונים בכל קורות חיים.

הוסיפו את הפייסבוק שלכם וכל חשבון חברתי

לאלו שלא יודעים,אני חובב לינקדאין ועוזר ללקוחותיי לבנות פרופילי לינקדאין מקצועיים. אני יותר ממליץ לפתוח לינקדאין, ותוכלו לקרוא על לינקדאין וללמוד הכל בבלוג.

בלי קשר, אנחנו מדברים על קורות חיים, וחשוב מאוד להוסיף כל פרופיל פייסבוק /לינקדאין/ אתר אישי או בלוג. ולא, אינסטגרם לא נחשב.

הוסיפו אותם בתור לינק לקורות חיים ואפשרו גישה קלה ונוחה למעסיקים והמגייסים.

אין לכם פרופיל לינקדאין מקצועי? זה הזמן לפתוח אחד! 90% מהמעסיקים נמצאים שם.

בחרו במבנה נכון של קורות חיים

מה לכתוב קודם, ניסיון או השכלה? יכולות או אולי תחביבים? חשוב מאוד להתאים את מבנה קורות החיים שלכם לסוג העבודה שאתם מתמיינים אלייה ובנוסף למי שאתם. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר שהכנו שעוסק בדיוק בנושא הזה.

שקלו להשתמש בתבנית מעוצבת

כאשר מעסיק מקבל 20 קורות חיים וצריך לבחור רק מספר מועט או לפעמים אחד בווד, תאמינו לי שכל פרמטר חשוב. אתם זקוקים לקורות חיים מעוצבים שייראו יפה ונקי, אך ישמרו על אופי מקצועי וענייני. תוכלו למצוא בחנות שלנו מספר קורות חיים מעוצבים שמתאימים לכל תפקיד ומשרה.

קראו את תיאור המשרה לפני שאתם שולחים את הקורות חייים

מועמד ממוצע מבזבז 76 שניות בלבד על קריאת תיאור המשרה לפני הגשת קורות החיים. קודם כל, אל תגישו קורות חיים בסיטונאות, אתם לא בשוק ובטח שהדבר לא יקדם אתכם בחיפוש העבודה ומציאתה. קראו את תיאור המשרה, הדרישות, החברה והחליטו אם אתם באמת מתאימים ורוצים לעבוד בחברה , לפחות ברמה הרעיונית.

לאחר מכן, התאימו ככל האפשר את קורות החיים לפרופיל המשרה והדגישו את החלקים שלדעתכם החברה תחפש יותר ונמצאים בפרופיל שלכם.

😎טיפ למקצועניים בלבד😎

חקרו באינטרנט על מנהל הHR – משאבי אנוש של החברה שאתם מגישים אלייה מועמדות, מקצת מחקר ניתן להבין מה המנהל יותר אוהב ומה לא, ותוכלו להדגיש תחביבים שאתם והוא חולקים. תוכלו לדלות את המידע מפייסבוק, לינקדאין ורעיונות בתקשורת אם קיימים.

הוסיפו הישגים משמעותיים ומיוחדים

הצלחתם להוביל מהלך מוצלח? התחלתם תהליך משמעותי? רשמו זאת!

הפורמולה המומלצת היא " במצב Y, הובלתי X,  שהביא ל Z"

" כדי להגדיל את המכירות מהלינקדאין, הובלתי שינוי כולל לקמפיין של החברה שהניב עלייה של 35% בלידים עבור אותו תקציב פרסום"

❗אל תעשו❗ זכיתי בפרס העובד המצטיין של חודש כסלו.

השתמשו במספרים ואהיו מדוייקים ככל האפשר

בהקשר ישיר לסעיף הקודם, משפטים כללים הם אסון, כולם משתמשים בהם והם לא מייחדים אתכם.

השתמשו בכמה שיותר נתונים ומספרים מדוייקים , זה נותן רושם הרבה יותר מקצועי והרבה יותר מבטיח בעיניים של המעסיק שלכם.

השליש הראשון- השליש החשוב ביותר

אם אומרים שרושם ראשוני אי אפשר לעשות פעמיים, הכלל תקף גם לרזומה שלכם. באופן טבעי, בשניות הראשונות המעסיקים יסתכלו על השליש הראשון של הרזומה שלכם. אם הם לא ימצאו מה שהם מחפשים, אחרי כמה שניות הם ידפדפו את הרזומה שלכם ופשוט ימשיכו הלאה.

חשוב לעבור את מבחן השניות הראשונות בשלום, וכאשר אתם כותבים את קורות החיים לחשוב בעיניים של המעסיק שלכם, מה יגרום לו להישאר ולהמשיך לקרוא?

אם יש לכם ניסיון מרשים, התחילו איתו. אם אין לכם ניסיון, מומלץ להתחיל עם ההשכלה.

אז נכון, אתם רוצים עכשיו דוגמה. אני בכוונה לא רוצה לתת דוגמה כללית כי כולם ישתמשו בה, למי שמתקשה לחשוב על פתיחה טובה לקורות חיים מומלץ להשאיר לי תגובה או לדבר איתי ישירות.

💣בכל מקרה, ההמלצה הכי טובה לשליש הראשון, תפציצו!💣

zety.com

שמירת קובץ קורות החיים בשם הנכון

כן , אפילו זה חשוב מאוד. בשביל להקל על המעסקים והמגייסים וגם לשמור על חזות מקצועית, רצוי לשמור את הקובץ של קורות החיים שלכם בשם המלא שלכם+ שם העבודה שאתם מגישים אלייה קורות חיים.

❗עשו❗ Eyel_Cohen_Resume_Psagot.Docx

❗אל תעשו❗ Eyelcohencorothaim.Docx

רואים את ההבדל?

😎אני יותר ממליץ לשמור את קורות החיים שלכם גם בפורמט PDF ולא רק בword😎

https://novoresume.com/career-blog/how-to-write-a-resume-guide

אל תגישו שתי מועמדיות למשרות שונות באותה חברה

זה סעיף סופר חשוב, המון מועמדים שורפים את עצמם כאשר הם שולחים שתי מועמדיות לתפקדים שונים באותה חברה.

עכשיו אם תחשבו על זה שנייה תבינו כמה זה לא חכם, אתם שורפים את עצמכם! תתמקדו, לא הגיוני שאתם מתאימים לשתי משרות. חברה שמקבלת אותן קורות חיים למספר שונה של משרות ברוב הפעמים תפסול אותן באופן מיידי.

הגהה, שגיאות כתיב ושפה

תבדקו פעמיים ואפילו שלוש את קורות החיים שלכם. אין דבר שיותר יכול להרחיק אתכם משגיאות כתיב בקורות החיים. תנו לעוד עיניים לקרוא את קורות החיים שלכם ובדקו ביסודיות שאין שום שגיאות כתיב.

שמרו על שפה גבוהה אך לא מפולפלת יותר מידי, חשוב לשמור על איזון. ככל שתנסו להרשים באופן מלאכותי בעזרת שימוש בשפה גבוהה מידי , ככה תעשו יותר נזק. שלבו את השפה בחוכמה . שוב, עוד זוג עיניים שקוראים את הקורות חיים שלכם יכול לעשות את ההבדל.

פירוט על שפות זרות

יודעים אנגלית? ספרדית? או אולי איטלקית?

לא משנה איזה שפה אתם יודעים ואיזה לא, המעסיק רוצה לדעת בפשטות את הרמה שלכם באופן כללי. אין צורך לחלק את אופן ידיעת השפה לכתיבה, קריאה, דיבור וכו' , אתם לא בבית ספר יסודי.

בדקו שפרטי יצירת הקשר שלכם מעודכנים ונכונים

חשוב מאוד לוודא שמספר הטלפון שלכם מעודכן ונכון וכך גם האימייל או כל פרטי יצירת קשר שרשמתם בקורות חיים. עשיתם עבודה כל כך טובה, אז חבל שתפסידו טלפון חשוב מהמעסיק או המגייס ותפגעו בתהליך מציאת העבודה.

חשבו על קורות החיים שלכם כפרסומת

כאשר אתם כותבים את קורות החיים שלכם, חשבו עליהם כפרסומת בה המוצר הוא אתם והלקוח היא החברה אלייה אתם רוצים להגיש את המועמדות.

בכלל, חשבו יותר על קורות החיים שלכם מהעיניים של מי שיקרא אותם לעומת הקריאה שלכם. ושוב, אני ממליץ לתת את הקורות חיים לקריאה נוספת של עוד זוג עיניים.

שלחו את הקורות חיים באימייל מאורגן ונכון

האמת שסעיף זה חשוב מאוד לכן הכנו מדריך קצר- איך לשלוח את קורות החיים באימייל, אבל לעצלנים שבנינו, נדגיש שלושה טיפים מרכזיים כבר פה:

פתחו או שדרגו את חשבון הלינקדאין שלכם

לינקדאין הוא גן עדן למחפשי עבודה ולמעסיקים שמחפשים כשרונות. אהיו שם. פתחו פרופיל לינקדאין וחפשו עבודה בלינקדאין.

למעשה, 91% מהמעסיקים העידו על עצמם שהם משתמשים בלינקדאין!

אנחנו פה כדי לעזור לכם עם הלינקדאין עם עשרות מדריכים שימושיים ושירות פתיחת פרופיל לינקדאין מקצועי.

תמונה בקורות חיים , כן או לא?

כעיקרון, אנחנו לא ממליצים לשים תמונה בקורות חיים שלכם, במיוחד אם אתם לא מגישים בקשה למשרה שדורשת סופר יצרתיות או איזשהו אלמנט רלוונטי שתמונה יכולה לעזור לכם בו או גרפיקה ייחודית. לאלו שממש רוצים כמו שהמלצנו באחד הסעיפים הקודמים, קישור הרשתות החברתיות שלכם יעזור למועמדים שכן רוצים לראות את התמונה שלכם להכנס ולראות אותה בלינקדאין או בפייסבוק.

הוסיפו מקומות / ארגונים שהתנדבתם בהם

התנדבות בקהילה למטרה חשובה היא מעשה מבורך שמעסיקים אוהבים, ואלו שלא אוהבים יש להם קצת בעיה, לפחות לדעתי. הוסיפו את הניסיון ההתנדבותי שלכם לקורות החיים שלכם.

הוספת מידע חסר ערך/ ישן מאוד

יש כלל חשוב מאוד בכתיבת קורות חיים שרצוי להכליל בכתיבה את 15 השנים האחרונות, אלא אם כן יש איזשהו ניסיון רלוונטי מאוד עבור המשרה. במידה ואתם בני 40 והגשתם קורות חיים שכוללים עבודות זמניות שעשיתם לפני הצבא, מחקו זאת! הישארו ממוקדים, רלוונטיים ובפוקוס.

השתמשו בשטח הריק- "הלבן" בצורה חכמה

השטח הריק עוזר לכם לארגן את קורות החיים שלכם, לעצב אותם בצורה אסטית , נעימה וזורמת. שימוש נכון בו יבליט בדיוק את מה שאתם רוצים, ושימוש רע בשטח הלבן יגרום לבלבול שלחלוטין לא ישרת אתכם.

אל תרשמו רק את התפקיד האחרון שלכם בחברה

טעות נפוצה היא לשכוח לציין את המסע שעברתם , כלומר כל שרשרת התפקידים שביצעתם במהלך העבודה שלכם בחברה. אל תרשמו רק את התפקיד האחרון שלכם בעבודה, ככל שקידמו אתכם יותר כך ההשפעה החיובית של תיאור התפקידים האחרונים תגדל.

אל תשמשו בקורות חיים צבעוניים מידי

יש המון קורות חיים "צבעוניים" להורדה באינטרנט. מה זה צבעוניים? יותר מידי צבעים, תמונות ומידע לא רלוונטי. זכרו- קורות החיים צריכים להיות תמציתיים ויעילים, אם אתם לא מתמיינים למשרה שדורשת יכולות עיצוביות, לחלוטין הדבר לא יעזור לכם.

מספרים רבותיי מספרים

אין דבר מרשים יותר בקורות חיים מנתונים, מספרים והישגיים כמותיים רלונטיים למועמדות שלכם. אם הצלחתם להגדיל את המכירות במשרה האחרונה ב15%, רשמו זאת! ככל שתפרטו יותר ותציגו מספרים ונתונים רלוונטיים, כך ההשפעה החיובית של קורות החיים שלכם תגדל בהתאמה.

לסיכום,

כתיבת קורות חיים היא עבודה רצינית הדורשת חשיבה וירידה לפרטים הקטנים, כולל התאמה ואופטמיזציה למשרות שאליהן אתם מעוניינים להגיע.

אתם מוזמנים לקרוא עוד בבלוג שלנו על המון טיפים שימושיים לכתיבת קורות חיים ובנוסף להעזר בשירותי כתיבת קורות חיים מקצועיים שאנחנו מספקים, שמותאמים באופן אישי לצרכים שלכם וחושבים על המשרה אלייה אתם רוצים להגיע.

יש לכם שאלה? בוא נדבר!

עוד מהבלוג שלנו

למה אתם צריכים קורות חיים באנגלית?

העולם שלנו הופך אט אט לכפר גלובאלי אחד גדול, והרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם נדרשים ליכולות כתיבה ודיבור באנגלית ברמה מספקת

קורות חיים בפורמט pdf או word?

מחפשי עבודה לרוב שואלים: מה הפורמט הטוב ביותר לשליחת קובץ קורות חיים, Word או PDF? נתחיל מהתשובה המהירה והפשוטה:מומלץ לשלוח קורות חיים

הפוסטים האחרונים שלנו:

יש לכם שאלות? בוא נדבר!

דברו איתנו וקבלו שיחת ייעוץ חינם, כולל פידבק לקורות חיים שלכם!

הסרטונים שלנו