מה זה לינקדאין ואיך הפלטופרמה המדהימה הזאת יכולה לעזור לכם?

תוכן עניינים

אז מה זה לינקדיאין?

Linkedin- או בעברית , לינקדאין , היא רשת חברתית עסקית מקצועית, שמאפשרת למשתמשיה ליצור חיבורים עסקיים וקשרים מקצועיים בין קולגות לעבודה ובין משתמשים ואנשי מקצוע  מכל העולם. הרעיון פשוט, כמו בפייסבוק, מדובר ברשת חברתית שכל משתמש יכול להעלות תמונות, סרטונים, ותוכן לפרופיל האישי שלו, אך עיקר תכליתה של הרשת הוא מקצועי, זאת אומרת שלהבדיל מפייסבוק בו רוב הפעילות היא אישית חברתית (תמונות מחיי חברה וכו') בלינקדאין הקשרים, התוכן והחיבורים נועדו למטרה מאוד ברורה – יצירת הזדמנויות וחיבורים אסטרטגיים והעשרת הנישה המקצועית.

נכון לנובמבר 18, בעולם יש למעלה מ590 מיליון משתמשי לינקדאין, מתוכם למעלה ממיליון בישראל.

בקיצור, למי לינקדאין מתאים?

 • אנשי עסקים
 • מעסיקים
 • מחפשי עבודה
 • עובדים שמעוניינים ליצור קשרים מקצועיים
 • יזמים
 • עובדים בתחילת הקריירה
 • משפיענים
 • סטודנטים שרוצים להכין את עצמם לשוק העבודה ברמה המקצועית והעסקית
 • כמעט כל עובד הייטק שמעוניין להמשיך בהייטק
 • אנשי מכירות ושיווק

ניתן להגיד שהרשת מצוינת למחפשי עבודה, מעסיקים, אנשים משפיעים, ולאלו שמעוניינים להעשיר את הידע והקשרים שלהם בעולם העסקי ובנישה שלהם, למטרות עתידיות או נוכחיות.

בקיצור, לינקידאין הוא ה-מקום לכל מה שקשור בקריירה שלכם. אין סוף אפשרויות נפתחות עבורכם מהרגע שאתם פעילים ברשת המדהימה הזו. 

האם לינקדאין זה חינם?

פתיחת פרופיל לינקדאין היא חינמית וכך גם כמעט כל הפונקציות בלינקדיאין. במידה ותרצו להנות מאופציות משודרגות יש מספר חבילות בלינקדאין למעסיקים , לאנשי מכירות ולאנשים שרוצים להנות ממגוון פיצ'רים כמו inmail– שליחת אימיילים פנימיים בלינקדאין או סטטיסטיקה של הפרופיל האישי שלכם, אך לרוב למשתמש הממוצע אין צורך בכך , והחשבון הוא לחלוטין חינם.

מה היתרונות של לינקדאין?

ישנם מספר יתרונות בולטים וייחודיים ללינקדיאין  שכמעט לא נמצאים בשום מקום אחר בעולם שבעזרתם תוכלו להקפיץ את הקריירה שלכם לשלב הבא, אנחנו נמנה מספר מצומצם אך ככל שתתמקצעו ברשת הזו, דלתות ייפתחו והזמדנויות שלא חשבתם שיכולות להגיע, יצוצו.

רשת קשרים

קשרים עסקיים הם חשובים במיוחד בטווח הקצר והרחוק של ההתפחתחות שלכם בקריירה. בניית רשת קשרים ממוקדת, מקצועית ונישתית , יכולה להקפיץ את הקריירה שלכם בעזרת חשיפה לחומר מקצועי, הצעות מעניינות ושיתופי פעולה שכולם נבנים באופן מדהים וטבעי בטלפון הנייד שלכם או במחשב האישי באמצעות הלינקדאין. חשוב לבנות שמבוססת על איכות , ולא על כמות, כלומר ככל שהקשרים שלכם יהיו יותר ממוקדים ויותר רלוונטים, כך תוכלו להנות מיתרונות פוטנציאליים ברשת זו. כל "קשר" שתוסיפו יתן לכם את האופציה ליצור קשר ע"י הודעות בצא'ט או במידה ותשקיעו תוכלו אפילו לשלוח inmail לאנשים שלא נמצאים ברשת האישית שלכם, זה נכון, מנכ"לים ומנהלים גדולים במשק במרחק כמה לחיצות כפתור ממכם. מדובר באפשרות מדהימה שבאופן היפוטתי יכולה לשנות לכם את החיים. אתם מוזמנים ללמוד עוד על רשת הקשרים בלינקדאין .

מציאת משרות

Linkedin jobs מאפש לכם למצוא משרות שמבוססות על המיקום שלכם,  הקשרים והיכולות שלכם. היופי בפלטופרמה הוא שתוכלו להגיש את הקורות חיים שלכם באמצעות הלינקדיאין ולפעמים אף שליחת קישור לפרופיל שלכם יכול לזכות אתכם בראיון עבודה יוקרתי בחברות הגדולות במשק. יתרון נוסף של הלוח החכם של לינקדיאין הוא שאתם יכולים לשלוח הודעה או inmail לבן אדם שפירסם את המשרה ולשוחח איתו עלייה.

ידע מקצועי

לינקידיאין הוא מקור מידע מטורף , עשיר ויצירתי שיכול להקפיץ ולתרום רבות לידע המקצועי שלכם, כלומר ככל שהרשת קשרים שלכם תיהיה יותר רלוונטית ואיכותית, תחשפו למדיע המתאים לכם ביותר, תלמדו ותשתתפו בדיונים מקצועיים.

בנוסף, בלינקדיאין אתם יכולים להצטרף לקבוצות ייעודיות, שעוסקות בנושא מקצועי מסויים והחברים בהן הן אנשי מקצוע מהתחום, ע"י הצטרפות לאחת מן הקבוצות הללו (יותר מ2 מיליון קבוצות) תחשפו לחומר מקצועי רלוונטי ואיכותי ביותר.

איך מתחילים בלינקדאין?

בשביל להתחיל להנות מהיתרונות הרבים של הלינקדיאין יש לפתוח פרופיל לינקדאין מקצועי , כזה שיישקף בצורה הטובה ביותר את תחום העיסוק שלכם וכזה שיעזור לכם למשוך קשרים איכותיים רלוונטים ומועילים. לינקידיאין היא פלטופרמה ממש לא מסובכת וניתנת ללמידה תוך מספר ימים בודדים. תמיד תוכלו להרחיב את הידע שלכם באמצעות קורסי לינקדאין מקצועיים שאנחנו מעבירים  וכך גם את האפשרויות אודות הלינקדיאין אך עבור תפעול בסיסי ללא ספק מספר ימים הוא מה שיכניס אתכם חזק לעניינים.

לינקדיאין בעברית?

הרבה אנשים תוהים האם יש כזה דבר לינקדיאין בעברית, אז התשובה היא מאוד ברורה, אתם ללא ספק יכולים להשתמש בלינקדאין בעברית ואף הפרופיל שלכם יכול להיות בעברית, וכך גם כל תוכן או הודעה שתיצרו.

אם השוק שלכם הוא בעיקר בארץ ואין לך שום עניין בקשרים עסקיים בחו"ל, אתם יכולים לפתוח לינקדיאין בעברית ולהנות ממנו. שימו לב, שאנחנו ממליצים לשלב לפחות בפרופיל שלכם תיאור באנגלית, דבר שיקל על מערכת החיפוש של הלינקדאין למצוא אתכם כאשר חבר ברשת מחפש קשרים על פי תחום עיסוק וקריטריונים נוספים, ובנוסף המון ישראלים, בעיקר בתחום ההיי טק עובדים רק באנגלית.

איך לחפש עבודה בלינקדאין?

נתחיל מהנתון המטורף הבא, יותר מ90% מהמעסיקים והמגייסים בעולם פעילים באופן קבוע בלינקדאין.

אם אתם מעוניינים לחפש עבודה בלינקדאין , רצוי שהפרופיל האישי שלכם יראה מקצועי ככל שניתן ויהיה עשיר בנסיון שלכם, פרופיל שימשוך מעסיקים מצד אחד , אך בו בזמן יאפשר לאלגוריתם של לינקדאין להציע לכם את אפשרויות התעסוקה המתאימות לכם ביותר.

חיפוש עבודה בלינקדאין מתבצע דרך Linkedin jobs , ויכול להיות מבוסס על היכולות שלכם, מיקום, או אפילו קשרים משותפים. ניתן להגיש קורות חיים באמצעות Apply with linkedin, פונקציה שמאפשרת לכם להביע התעניינות בעבודה ולהזמין מעסיקים להציץ בפרופיל האישי שלכם. בדרך כךך תוכלו לדעת מי הציץ בפרופיל שלכם והלינקדאין אף יתריע האם המעסיק ראה את הפרופיל שלך. בדרך כלל, אם תיהיה התעניינות מצד המעסיק הוא יצור איתכם קשר להמשך התהליך באמצעות הודעה.

כיום יש למעלה מ15 מיליון משרות פתוחות בלינקדאין, 15 מיליון!!

via GIPHY

אפליקציית לינקדאין

היופי והנוחות בלינקדיאין היא שאתם יכולים להשתמש ברשת , להעשיר את הידע וליצור קשרים עסקיים כמעט מכל מקום בעולם באמצעות האפליקציה המדהימה והנוחה של לינדקאין.

אפליקציית לינקדיאין מאפשרת לכם "לבזבז" את הזמן שלכם בשדרוג החיים המקצועיים שלכם ולא בשיתוף פוסטים רדודים בפייסבוק.

איך להוסיף קשרים בלינקדאין?

הוספת קשרים בלינקדאין היא פשוטה ביותר אך חשוב לעשות אותה בצורה מקצועית, אישית ויעילה.

עדיף לבנות רשת מקצועית של 150 קשרים רלוונטים מאשר 15000 קשרים אקראיים. יש לחפש קולגות ואנשים שיכולים להתאים לפרופיל שאותו אתם מחפשים ולשלוח הודעת בקשה לקשר ,סוג של בקשת חברות אם נחשוב לרגע על פייסבוק, וחשוב לשלוח הודעה אישית ממוקדת שמסבירה למה אתם רוצים להיות בקשר עם הבן אדם הרלוונטי.

כמה זמן צריך להשקיע בלינקדאין?

השקעה בלינדקאין חשובה בעיקר בהתחלה, בעת יצירת הפרופיל האישי ומציאת קשרים רלוונטים ראשונית. לאחר שיש לכם בסיס טוב, כמעט שלא צריך להשקיע זמן בתפעול הלינקדאין. הצעות לקשרים יתחילו להגיע באופן טבעי ויום יומי, והfeed שלכם יהיה מורכב מתוכן מקצועי, קולגות, וקבוצות רלוונטיות. זו העת להתחיל להנות ולהשתתף בדיונים, לקרוא מאמרים ואפילו קריאה סתמית תמיד תוכל להיות יעילה בסופו של דבר.

מה זה פוסטים-מאמרים בלינקדאין וכיצד להשתמש בהם?

ממש כמו בפייסבוק, גם בלינקדאין ניתן לשתף בקלות מאמרים, סרטונים, תמונות או סתם מחשבות, בלינקדאין רוב הפוסטים אם לא כולם עוסקים בתכנים מקצועיים,  אז צפו פחות לראות תמונות של מסיבת הברית של השכן, ותתכוננו לראות יותר סטטיסטקות, סרטוני הסבר, הרצאות ומאמרים מקצועיים.

חשוב לציין, הקשרים שלכם בלינקדאין יודעים שאתם בן אדם, יחד עם הציפייה שתשתמרו על רמה מקצועית נאותה לא יקרה כלום אם פעם בכמה זמן תשתפו משהו מחייכם הפרטיים, זה אף יכול לעזור לכם לבנות קשר חברי עם חלק מהקולגות.

למעשה , מחקר שביצע hubspot.com מצא ש20 פוסטים בחודש יכולים לעזור למשתמש הממוצע להגיע ל60% מהקהל היעד שלו בלינקדאין.

תמונת פרופיל ותמונת רקע בלינקדיאין

בלינקדאין יש שני מיקומים בפרופיל האישי שלכם שבהם מוצגות תמונת הפרופיל שלך ותמונת הרקע. חשוב מאוד להתאים את תמונת הפרופיל שלך, זו שבה אמורים להיות הפנים שלך,לדרישות של לינקדאין,400px על 400px נחשב לגודל המומלץ עבור תמונת הפרופיל ,חשוב להדגיש,  לא מדובר בתמונת פרופיל בפייסבוק, תמונת פרופיל בלינקדיאין צריכה לשדר ככל שאפשר שאתם אנשים רציניים ומקצועיים, אתם מוזמנים לקרוא את המדריך על התמונות בלינקדאין כאן.

תמונת רקע גם היא מוצגת בפרופיל שלכם, ולמעשה מאחוריי התמונה עצמה. תמונת הרקע אמורה להוסיף עוד רובד בפרופיל שלכם, יש כאלה שמעדיפים לשים סלוגן, יש כאלה שמעדיפים איזשהי תמונה מיעד מועדף ויש כאלה שמעדיפים לתת עוד חשיפה לגבי תחום עיסוקם בלינקדאין.

הגודל הממוצע של תמונת רקע בלינקדאין הוא 1584px x 396px .

קבוצות בלינקדאין

קבוצות בלינקדאין הן אחד הפיצ'רים הטובים ביותר והיעילים ביותר לשימוש שלכם בלינקדאין.

בלינקדאין אתם יכולים להצטרף לקבוצוצ על בסיס תחום עניין או התחום המקצועי שלכם , ולהכיר לדבר וללמוד מאלפיי שנמצאים באותה הנישה בעולם. ההצטרפות לקבוצות דורשת אישור ממנהל הקבוצה, ולכן חשוב שהפרופיל שלכם יותאם ובאמת ישקף את ההשתייכות וההתאמה שלכם לקבוצה שאלייה אתם מעוניינים להצטרף.

שימוש נכון בקבוצות בלינקדאין יכול להקפיץ לכם את הקריירה בעזרת חומר מקצועי חדש, קשרים עסקיים חובקי עולם ורעיונות ומיזמים שנוצרים באופן מופלא בקבוצות מסוג זה.

פרסום ושיווק בלינקדאין

כמו שאתם מתארים לעצמכם גם אפשרויות הפרסום הרבות ובמגוונות הגיעו ללינקדאין. בתור מפרסם , שימוש נכון בLinkedin ads חושף אותך למיליוני משתמשים פוטטנציאליים בעולם ואפשרויות הפילוח הרבות נותנות לך אפיק פרסומי שאין מקביל לו בעולם מבחינת קהל היעד שאליו אתה רוצה להיחשף.

גיוס משקיעים? חלק ארי מן המשתמשים בLinkedin בהחלט משתייכים לאולכלוסייה עם הכנסה חודשית גבוהה בהרבה מהממוצע, ורבים מן החברים ברשת הם בעלי המשרות הבכירות ביותר בעולם. המון סטארטאפים וקבוצות יזמיות מנצלות באופן מופלא את אפשרויות הפרסום בלינקדאין ומצליחות לקצור השגים שככל הנראה לא היו מושגים בשום מקום אחר.

אם אתם מעוניינים להעמיק את הידע שלכם ולהבין מה אפשרויות הפרסום המצוינות בלינקדאין, אתם מוזמנים לקרוא את המדריך שלנו פרסום ושיווק בלינקדאין..

Linkedin sales Navigator

חשוב לציין שלינקדאין מציעה מנוע חיפוש למכירות- Linkedin sales Navigator, שמיועד בעיקר לסוכני מכירות ומציע אפשרויות בלתי מוגבלות.  במידה ואתם מעוניינים ללמוד על המנוע עוד, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונעזור לכם בשמחה.

מערכת ההמלצות בלינקדאין

אחד הדברים המדהימים בלינקדאין הוא מערכת ההמלצות , Recommendation section  , בקצרה, בכל פרופיל בנוסף לפרטים האישיים , התמונות ושלל פרטים נוספים, ישנו מקטע שלם שמציג המלצות שקיבלתם ע"י קולגות שלכם מהעבודה או אנשים שאיתם עשיתם עסקים.

מערכת ההמלצות נותנת לכם את האפשרות לכתוב המלצה חמה על מי שאתם חושבים שמגיע לו, ולקבל המלצות.  ככל שיהיו לכם יותר המלצות מאנשים בעלי מוניטין, כך המוניטין שלכם יגדל בהתאמה וייצר לכם יותר חשיפה והשפעה.

בנוסף לאפשרות לתת המלצה , אתם יכולים להעיד על מישהו שהוא בעל יכולת מסויימת – בקטגוריית הSkills & Endorsements , כפי שנסביר כעת.

איך לבקש המלצה? איך לראות מי המליץ עליכם? הכל במדריך מערכת ההמלצות שלנו בלינקדאין.

Skills & Endorsements

בקטגורייה זו, ניתנת לכם האפשרות להשתתף במנגנון בקרה ענק ואנושי שמפעיל הלינקדאין. בקצרה, בפרופיל האישי בלינקדאין יש דרישה להעיד על יכולות מסויימות שיש לך. הבעיה היא שתיאורטית אתה יכול להעיד על עצמך שיש לך אי אלו יכולות , ולהטעות את הקהל.

בעזרת המערכת, לינקדאין מזמין אנשים להעיד עלייך שאתה אכן בעל היכולות וכך לאשש את המוניטין שלך בעיניי הקהל. ככל שיותר אנשים יעידו שיש לך יכולת מסויימת, כך המוניטין יגדל בהתאמה.

הודעות אישיות בלינקדאין

רוצים לדבר עם קולגה? או אולי לשלוח אימייל למנכ"ל מיקרוסופט?

בלינקדאין ניתן לשלוח הודעות ממש כמו בצא'ט לאנשים שנמצאים כבר במערכת הקשרים שלכם. בנוסף, כמובן שתוכלו לשלוח סרטונים, תמונות קבצים ומצגות.

בנוסף לתיבת הצ'אט, הלינקדאין נותן אפשרות לשלוח אימיילים פנימיים שמכונים "inmail" שמטרתם היא לשלוח הודעות לאנשים שלא נמצאים ברשת שלכם. לרוב, האימיילים הפנימיים הם שירות שניתן תחת linkedin premium וניתן ללקוחות שמשלמים תשלום חודשי קבוע אך בהמון מקרים לינקדאין ייתן לכם את האפשרות לשלוח מספר אימיילים מסוג זה חינם.

בתיבת ההודעות בלינקדאין יינתן לכם חיווי מתי לאחרונה המשתמש היה מחובר והאם הוא ראה את ההודעה , ממש כמו וי כחול בווטסאפ.

פרופיל הלינקדאין

פרופיל הלינקדאין הוא למעשה כל מה שמשתמשי הרשת בעולם ולמעשה העולם עצמו יכולים לראות וללמוד אודותיכם באינטרנט. הפרופיל מורכב מהמון רבדים שעליהם נרחיב בהמשך ועליהם תוכלו לקרוב במדריך לכתיבת פרופיל לינקדאין מקצועי אבל כעיקרון ניתן לומר בקצרה שאם אתם מחפשים עבודה בלינקדאין וגם אם אתם סתם רוצים להמשיך ולפתח את הקריירה חשוב מאוד שהפרופיל יהיה עשיר, ומדוייק.

תחשבו על הפרופיל שלכם בתור קורות חיים, שם יהיו מוצגים היכולות שלכם, המלצות מקולגות עליכם,  מאמרים שכתבתם, ונסיון תעסוקתי שצברתם.

המון פעמים , פרופיל הלינקדאין שלכם יופיע בתור תוצאת החיפוש הראשונה כאשר יחפשו אתכם במנועי החיפוש באינטרנט, סיבה שמדגישה את חשיבות הפרופיל, לא רק בתוך מחוזות הרשת.

פרופיל לינקדאין עשיר ואיכותי הוא מפתח להצלחה בחיים העסקיים בעולם המודרני שלנו, לא פחות מכך. למעשה, פרופיל לינקדאין מקצועי זוכה לפי 14 צפיות מאשר פרופיל מרושל.

מערכת הידע של לינקדאין- Linkedin learning- קורסים בלינקדאין

בתור מאגר של ידע מקצועי חסר תקדים, לינקדאין השיקה מערכת של קורסים אינטרנטיים מקצועיים שרלוונטיים מאוד לכל העובדים בהיייטק, פרסום , שיווק או כל אחד שרוצה להרחיב את הידע שלו.

המאגר של לינקדאין עצום והקורסים רחבי היקף, היתרון הבולט הוא שתמיד תוכלו לרכוש ידע מקצועי מהטלפון הנייד או כל מכשיר אחר ולהמשיך בתהליך הצמיחה של הקריירה שלכם או סתם להנות מידע להרחבת אופקים.

המון חברות משתמשות בפלטורפמה לסדנאות אימון מקווונת לעובדים, והקורסים מועברים על ידי טובי המרצים בתחומם.

אנחנו ממליצים לפחות לבדוק את האופציה ולהתרשם מהמערכת , שימו לב שרוב הקורסים עולים כסף למשתמשים שאינם פרימיום (30 דולר בחודש), אך בהחלט מדובר בהשקעה מניבה ובקבלת תמורה איכותית ומקצועית מהמרצים הטובים בעולם.

לקריאת המדריך המלא שלנו והסבר על מערכת הלימוד והקורסים בלינקדאין ניתן לעשות זאת בקלות דרך הבלוג שלנו או – מערכת הלימוד של לינקדאין מדריך

מערכת הלימוד של לינקדאין אתר רשמי

קורות החיים שלכם בלינקדאין

כמו שאמרנו , חשוב שהפרופיל שלכם יהיה מקצועי ומרתק, אך כזה שישקף בצורה אמינה ושקופה את מי ומה שאתם. המון מעסיקים סורקים מועמדים פוטנציאליים על בסיס יום יומי ולכן נסו לדמיין את הפרופיל שלכם בתור קורות חיים משודרגים וצבעוניים. המון מועמדים לעבודה שרוצים להכין את עצמם לשלב הבא בקריירה משדרגים את קורות החיים ופותחים/ משדרגים את הלינדאין שלהם.

שילוב חזק של פרופיל לינקדאין מרשים ורלוונטי וקורות חיים מקצועיים הוא המפתח האמיתי והיקר ערך לכניסה לצעד הבא בקריירה שלכם.

שדרוג קורות חיים

קורות חיים באנגלית

לינקדאין במספרים

 • 590 מיליון משתמשים
 • 146 מיליון משתמשים הם מתוך ארה"ב
 • למעלה ממיליון משתמשים בישראל
 • 2 משתמשים חדשים מצטרפים לרשת בכל שנייה
 • 80% מהלידים של חברות לחברות -B2B מגיעים מהלינקדאין לעומת 7% מהפייסבוק
 • משתמש ממוצע מבלה 17 דקות כל יום בלינקדאין
 • יותר מ90% מהמעסיקים פעילים באופן קבוע בלינקדאין
 • 41% מהמיליונרים משתמשים בלינקדאין
 • יש למעלה מ15 מיליון משרות פתוחות בלינקדאין!!
 • פרופיל לינקדאין מקצועי זוכה לפי 14  צפיות מאשר פרופיל מרושל!
 • למנכ"ל הממוצע יש 930 קשרים עסקיים בלינקדאין

אנחנו יותר ממליצים לקרוא את הכתבה המעניינת על כמה עובדות מטורפות על לינקדאין


שאלות ותשובות על לינקדאין

לכל מי שרוצה לשדרג את היכולות העסקיות שלו או לחילופין למצוא עבודה בהייטק.

כן, אך יש גם חבילות פרימיום. לרוב הציבור מספיק האפשרויות החינמיות ודרכן ניתן לעשות את רוב הדברים.

חשוב לשמור על רושם מקצועי ולעורר את הסקרנות בו זמנית. מצד אחד, הקפדה על כתיבה לפי כללי הSEO שיעזרו לכם להימצא יותר ומן הצד השני כתיבה שיווקית שתעזור לכם לקבל יותר תשומת לב.

הפלטופרמה לא בנויה בעברית אך ניתן לכתוב, לתקשר ולפרסם הכל בעברית. בנוסף, ניתן ליצור פרופיל בשפה העיברית לצד האנגלית.

ראשית, פתחו פרופיל מקצועי. שנית, התאימו את הגדרות חיפוש העבודה. כמו כן, ניתן לחפש עבודה באופן יזום ולפנות למעסיקים פוטנציאליים.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

פרופיל לינקדאין

שירות מקצועי לבניית פרופיל לינקדאין

מאמרים נוספים על לינקדאין

רוצים למצוא עבודה עם הלינקדאין? קורס אונליין מוזל