fbpx

איך כותבים קורות חיים מנצחים? המדריך המלא!

קורות חיים

ניווט מהיר

כתיבת קורות חיים יכולה להיות משימה מלחיצה ומתישה מצד אחד אבל אם עושים את התהליך בצורה מקצוענית מלאכת הכתיבה בסופו של דבר תפתח עבורכם דלתות ותעזור לכם להגיע למשרה הבאה.

זה נכון, אנחנו כותבים קורות חיים מקצועיים והלקוחות שלנו משלמים עבור השירות הזה, אך חשוב לנו מאוד לעזור לכם במידה ואתם עדיין לא בשלב שאתם זקוקים למקצוענים, אז יותר מכדאי לכם ליישם את השלבים הללו בצורה הטובה ביותר.

חשוב לנו להדגיש שכאשר אנחנו דנים בכתיבת קורות חיים, אין מתכון אחד. אנחנו כותבים על בסיס הניסיון שעברנו והתהליך שאנחנו מבצעים עם הלקוחות שלנו. חשוב מאוד שתעשו התאמות ותבדקו על בסיס הצלחות או כישלונות מה עובד עבורכם טוב ומה פחות עובד.

לדוגמה , אם כתבת קורות חיים בפורמט א', הגשת אותו למספר מקומות וקיבלת מכולם תשובה חיובית וכפועל יוצא אתה מוזמן לראיונות, כנראה שהקורות חיים שלך עובדים. במידה והתהליך קורה בצורה הפוכה, חשוב לדעת לשנות את קורות החיים ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

שלבים מקדימים

הבנה של מהות ומטרת קורות החיים

כדי להבין ולדעת איך לבנות קורות חיים, חשוב ללמוד מה הם בעצם קורות החיים ומה השימוש שאתם יכולים להפיק מהם.

"רזומה" קרי- קורות חיים, הם מסמך שמטרתו לאגד את ההשכלה, הישגים, תעודות, יכולות והיסטוריה תעסוקתית שלכם. ברוב המקרים, קורות חיים הם נקודת המגע הראשונה של מועמדים עם החברה המעסיקה.

חשוב לזכור, קורות חיים הם כלי שיווקי, וככזה הם צריכים להציג:

 • שאתם פנויים לעבודה
 • שאתם מתאימים לתיאור המשרה של המעסיק
 • שיש לכם את ההשכלה הנדרשת
 • שיש לכם את הניסיון התעסוקתי והיכולות הנדרשות
 • שיש לכם את הרמה המקצועית הנדרשת

כל המדריך והידע שאתם הולכים לקרוא על בניית קורות חיים מבוסס על המטרות השיווקיות הללו.

הידעת? לאונדרו דה וינצ'י היה הראשון שאיגד את יכולותיו לקובץ שלימים הפך ל"רזומה" או קורות חיים. בגיל 30 , בשנת 1482 כתב את המסמך שמתאר את יכולותיו ואותו תוכלו לראות כאן.

סריקת משרות רלוונטיות וקריאה עמוקה של תיאור המשרה

השלב החשוב ביותר ורבים נופלים בו. אם אתם מגישים את אותם קורות חיים ל40 משרות שונות, אין ספק שאתם פוגעים בעצמכם באופן משמעותי. בניית קורות חיים נכונה מבוססת על שיווק מותאם למשרה שאליה אתם רוצים להתמיין.

לכן, חשוב מאוד לקרוא ולהבין מה המעסיק באמת מחפש , מבחינת יכולות, השכלה, אישיות והיסטוריה תעסוקתית כדי באמת לדעת איך לבנות את קורות החיים בצורה נכונה ומותאמת.

הבנה יסודית של דרישות המעסיק תאפשר לכם לענות על הצרכים בצורה הטובה ביותר ולהציג למה אתם הטובים ביותר לאיוש המשרה.

מחקר על המעסיק והחברה שאלייה אתם רוצים להתמיין

ככל שתדעו יותר על המעסיק שלכם והחברה בה אתם רוצים לעבוד, כך תדעו מה לכלול בקורות החיים שלכם ועל מה אתם יכולים לוותר. המינמום שאתם צריכים לעשות הוא לחפש בגוגל את שם החברה ולקרוא עלייה ועל השוק קצת.

גם הצצה ברשתות החברתיות של החברה יכול לתת לפעמים זווית אחרת שבהחלט יכולה לעזור לכם.

הרעיון המרכזי במחקר שאתם מנהלים אודות החברה הוא ל"דוג" ולמצוא יכולות שיש לכם ואתם יודעים שיכולים להיות מאוד רלוונטיים עבור החברה- הכלילו אותם בקורות החיים והסיכוי שלכם יעלה בהתאמה.

איתור קולגות או חברים שעובדים בחברה ויכולים לעזור לכם

אם אתם יודעים על קולגות או חברים שכרגע עובדים בחרה שאתם מגישים אלייה את קורות החיים, שיחה קצרה איתם יכולה לעזור לכם מאוד להבין מה באמת מחפשים, מה היכולות שכדאי לשים עליהן דגש ואיך הדרך הטובה ביותר להציג דברים על מנת למקסם את האפשרות שקורות החיים שלכם יפתחו לכם את הדלת לראיון והמשך תהליך המיון.

אתם יכולים לעשות זאת באמצעות הלינקדאין, ולאתר קולגות או קשרים שעובדים בחברה, במידה ואין לכם לינקדאין אתם מוזמנים לפתוח פרופיל מקצועי( פשוט יזניק לכם את הקריירה) וגם אם אין לכם חיפוש קטן ברשת יכול לדלות אוצרות מדהימים, מי יודע, אולי אחד החברים מהצבא עובד שם עכשיו ויכול לעזור לכם?

בדיקת המצב שלכם ברשתות חברתיות

על פי מחקר שפורסם בCareer Builder, לפחות 70 % מהמעסיקים בודקים את הפרופילים הדיגיטאליים שלכם לפני שהם מחליטים האם להעסיק אתכם, והנתון שאולי אפילו יותר משמעותי הוא שלפחות 50% מהמעסיקים הודו שהחליטו לפסול מועמד על בסיס מה שגילו עליו ברתות החברתיות. לכן , מאוד חשוב "לנקות" ולבדוק היטב את הנוכחות שלכם ברשתות החברתיות, ואפילו ניתן לגרום לפרופילים שלכם לעבוד בשבילכם. למשל, אם אתם מומחים בתחום מסויים והמעסיק רואה שאתם חברים בהרבה קבוצות מקצועיות בתחום, זה בהחלט יכול להעיד על המהימנות שלכם ולהוסיף לאמינות.

אין צורך להכנס להיסטריה ולהתחיל למחוק את כל ההיסטוריה שלכם, אבל בהחלט מומלץ להכנס לעיני המעסיק ולבחון את הפרופיל שלכם בעיניים אובקטיביות. אתם גם יכולים להסתייע בחבר או משפחה ולבדוק איך הוא רואה את הנוכחות שלכם במדיות בתור מעסיק.

פרופיל לינקדאין

פרופיל לינקדאין הוא אולי הקשר קפיצה הגדול ביותר שיכול להיות לכם במידה ואתם עובדים בהייטק או בחברות סטארטאפ למינהן, חשוב מאוד לשים לב שהפרופיל שלכם מקצועי, עדכני ומשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר. רוצים לדעת איך לפתוח פרופיל לינקדאין מקצועי לגמרי בחינם? -בדיוק בשביל זה הכנו לכם את המדריך הנהדר שלנו- בניית פרופיל לינקדאין שלב אחר שלב.

אחת הדרכים הפופלאריות ביותר למציאת עבודה היום בעולם ובישראל היא באמצעות הלינקדאין, לכן אל תוותרו על פתיחת פרופיל לינקדאין מקצועי והתמקצעות ברשת.

בניית קורות חיים- שלבים ועקרונות מרכזיים

מתחילים! עכשיו אחרי שאתם יודעים קצת רקע היסטורי , מבינים את מטרת קורות החיים ככלי שיווקי ויודעים איך לבצע מחקר על מנת להתאים את קורות החיים שלכם למשרה, נוכל לעזור לכם עכשיו באמת בטיפים, עקרונות מנחים והמון סדר בנושא הכל כך חשוב הזה.

סדר ארגון ופורמטים של קורות חיים

כאשר אנחנו מדברים על סדר של קורות חיים, צריך לזכור שיש מספר סוגים עיקריים ופורמטים נפוצים , והשני העיקריים שבהם הם קורות חיים בסדר כרונלוגיי וקורות חיים פונקציונליים.

קורות חיים כרונלוגיים

כשמם כן הם- קורות חיים שבהם הפרטים שלכם מוצגים בסדר כרונולגי,וסביר להניח שאלו קורות החיים שאתם מכירים או השתמשתם בהם בעבר. בקורות חיים מסוג זה, במעלה העמוד יופיעו המקומות שעבדתם בהם עד לאחרונה/עדיין עובדים בהם וככל שתרדו בקורות החיים כך תרדו בציר הזמן של הניסיון התעסוקתי שלכם.

למי קורות חיים כרולונוגיים מתאימים?

ראשיץ, רוב קורות החיים היום בארץ מבוססים על סדר כרונולוגיי. קורות חיים מסוג זה מצויינים לאנשים שנמצאים במסלול וקריירה ברורים ואכן רוצים להמשיך בתחום בו עסקו עד כה. מעסיקים עובדים קורות חיים כאלה משום שהם קלים למעקב וברורים מאוד. לדוגמא, מנהל שהתחיל בתחום מסויים , צמח והתפתח בנתיב הזה ורוצה להדגיש את העובדה שהוא בא מהתחום, קורות חיים כרונולוגיים יעבדו הכי טוב עבורו.

גם אם אתם באמצע הקריירה, קורות חיים כרונולוגיים יכולים לעבוד עבורכם מצויין.

בקורות חיים כרונולגיים, השימוש הבא הוא הנפוץ ביותר:

 • "תמצית" או שלושה נקודות מפתח בפתיחה-
  "Objective Statement"
 • ניסיון תעסוקתי והישגים- לפי סדר מבוסס זמן-"Experience"
 • השכלה-"Education"
 • שירות צבאי ופרטים נוספים

קורות חיים פונקציונליים

קורות חיים שהופכים נפוצים יותר ויותר , אם כי עדיין לא בארץ הם קורות חיים פונקציאנליים שמציגים נקודות מסוימות בקורות חיים שלכם בצורה לא כרונולגית, בעיקר עבור אנשים שרוצים להדגיש מקומות מסויימים שהם עבדו בהם. בעולם קורות חיים פונקציאנליים הופכים לנפוצים יותר ויותר משום שהם מציגים בצורה יותר טובה מי אתם ולא רק רשימה של המקומות שעבדתם וההשכלה שצברתם כמו ברשימת מכולת.

למי קורות חיים פונקציונליים מתאימים?

לכל מי שרוצה לשנות קריירה, או לחילופין להתקבל למשהר מסויימת מאוד שדורשת יכולות מסוימות שאתם יכולים להציג שיש לכם. קורות חיים פונקצינליים הם דרך מצויינת להכנס למשרות שאמנם הניסיון התעסוקתי שלכם אינו לחלוטין מתאים לפרופיל המשרה, אך יש לכם יכולות שבהחלט יכולות לגרום לכם להיות מתאימים לעבודה.

קורות חיים פונקציונליים מתאימים גם לחיילים משוחררים או אנשים שזה עתה נכנסים לשוק העבודה/ צעירים בשוק.

בקורות חיים פונקציאנליים, הסדר הבא הוא הנפוץ ביותר:

 • "תמצית" ונקודות מפתח-"Objective Statement"
 • הישגים בולטים שהופכים אתכם רלוונטים למשרה-"Achievements"
 • ניסיון תעסוקתי-"Experience"
 • השכלה רלוונטית( גם אם ציינתם אותה בנקודות מפתח)-"Education"
 • שירות צבאי( אם זה לא רלוונטי למשרה- בצורה מאוד קצרה ומצומצמת)

אורך קורות החיים

שאלה שמטרידה המון אנשים היא מה האורך המומלץ לקורות חיים. נתחיל מהעניין הפשוט שקורות חיים הם בסך הכל מסמך סובייקטיבי, אין חוקים עולמיים כיצד לכתוב אותם. עם זאת, אנחנו ממליצים לצמצמם כמה שיותר את קורות החיים לדף אחד אלא אם אתם מועמדים למשרה בכירה מאוד שדורשת ניסיון תעסוקתי רב שנים, רצוי לצמצמם כמה שניתן ולהוריד את מגמת המחול בחטיבת עלומים.

חשוב לזכור שקורות חיים הם לא סופר על החיים שלכם, הם מסמך שיווקי שאמור להראות למעסיק למה אתם הכי מתאימים למשרה ולא שום דבר מעבר!

רב שנים- ניסיון של עשרות שנים, לא כמה שנים ובטח שלא שנתיים.

ההמלצה שלנו- דף אחד ומתומצת.

אז איך מכניסים את כל הפרטים לדף אחד?

 • עבודות זמניות- לרוב לא מעניינות אף אחד, אלא אם קידמו אתכם בצורה משמעותית בחברה ונשארתם שם מספר שנים.
 • תתמקדו בעיקר- ולא, תעודת הצטיינות בבית ספר היסודי לא חשובה לאף אחד. השארו ממוקדים.
 • התאימו את קורות החיים למשרה- אם יש פרטים שיכולים להיות לא רלוונטים בעליל למשרה שאלייה אתם מתמיינים- אתם יכולים לוותר עליהם.
 • אל תחזרו על עצמכם! בקורות חיים המשאב היקר ביותר הוא המקום, אין טעם לכתוב כל דבר פעמיים.
 • וותרו על *המלצות יינתנו על פי דרישה*- אם מעסיק ירצה הוא יבקש ממכם כבר.
 • צמצמו את התיאור והמידע על כל משרה שעבדתם בה לשורה אחת.
 • השתמשו בחוכמה ב"bullet points" , אל תרגישו חובה להכניס אותם אם הם לא באמת מקדמים אתכם.
 • פרטים אישיים שלכם- שורה אחת או לחילופין בצורה מצומצמת בראש הדף(header)
 • הגישו את הקובץ בפורמט PDF, אם לא תעשו זאת יכולות להיווצר בעיות אצל הצד שפותח את הקובץ.

 •  

גופן ורווח

קודם כל, תירגעו! יש איזשהו דיון אובססיבי ולחוץ לגבי גודל הפונט "המומלץ" כאילו זה הדבר החשוב ביותר בכל קורות החיים שלכם. אז זהו, שממש לא!

כל מטרת הגופן הוא לעזור למעסיק לקרוא בצורה קלה וברורה את קורות החיים שלכם, כן, זה הכל. אחרי שאמרנו את זה תוכלו לבחור בעצמכם איזה גופן אתם רוצים לעבוד איתו ובאיזה גודל.

אם שאלתם במה אנחנו משתמשים אז נוכל לגלות לכם שבדרך כלל בגופן אריאל בגודל 11 למלל ו 12 עבור כותרות, אבל תיהיו עם ראש פתוח ודעו לבצע התאמות.

רווחים ושטח לבן

חשוב להקפיד שקורות החיים שלכם יהיו קובץ לא מסורבל ועמוס מידי, לכן שימוש במרווחים בין פסקאות וניצול מקסימאלי של השטח הלבן הוא הכרחי. אל תשאירו יותר מידי שטח ריק, אבל תדאגו שהקובץ יהיה קריא ומזמין. אנחנו ממליצים על רווחבין השורות של 1.15-1.40 לכל היותר.

טיפ!- אם אתם ממש נואשים לעוד שטח אתם יכולים לשנות קלות את המרווח בין הכותרת הראשית לביןמעלה הדף ובין תחתית הדף למלל האחרון.

אימייל

תארו לכם שאתם מקבלים אימייל מ sadjsads7674@gmail.com עם קובץ של קורות חיים, השאלה היא לא האם זה מרתיע מעסיקים אלא האם בכלל יפתחו את האימייל.

נסו שהאימייל שלכם יהיה מקצועי ככל הניתן, כלומר השתמשו בomerlevins@gmail ולא בomerlevins943234@gmail.

שמירת הקובץ

תמיד שמרו בפורמט PDF! כל סוג קובץ אחר עלול להוביל את המעסיק לפתוח את הקובץ ולקבל מסמך שונה בתכלית ממה שאתם שלחתם.

כמו כן, בשם שמירת הקובץ הכלילו את השם המלא שלכם+ המקום אליו אתם שולחים את קורות החיים, לדוגמא Omer_Levins_Psagot.PDF

צבעים

ההמלצה הכללית שלנו היא להשתמש בצבע שחור בלבד למעט מקרים חריגים של משרות יצרתיות או משרות שקשורות לתפקידים שאתם יודעים מראש שאכן יש דרישה לקורות חיים קצת יותר מסוגגנים , משרות כאלו שצבעים וצבעוניות יכולות לעבוד לטובתכם , למשל מעצב גרפי יכול בהחלט לסגנן קצת את קורות החיים שלו על מנת להותיר רושם חיובי.

באופן כללי, השתמשו בצבע שחור בלבד.

תמונה בקורות החיים , כן או לא?

לא. פשוט לא.

אנחנו לחלוטין לא ממליצים להכליל תמונה בקורות החיים שלכם, למרות שיש אינספור פורמטים של קורות חיים שכוללים תמונה ברחבי האינטרנט. תחשבו רגע מהעיניים של המעסיק, מה התמונה יכולה לעזור לו ?

המקרה היחידי שיכול להיות שונה במקרה הזה הוא עבודות שדורשות שתשלחו תמונה שלכם , כמו סוכניות דוגמנים למינהן.

דף ההדפסה

סעיף זה רלוונטי במידה ואתם נדרשים להגיע לראיון עבודה ולהביא עמכם קובץ קורות חיים לראיון. אתם רוצים להחדיר למעסיק את הידיעה שאתם מקצועניים וייחודים. בעוד רוב האנשים מביאים דף A4 רגיל לראיון, אנחנו יותר ממליצים להשקיע עוד כמה שקלים כדי לקנות דף יותר איכותי ועבה מאשר הדף הרגיל שאתם מדפיסים עליו.

כמובן שאל תגזימו ואין צורך להדפיס על קרטון, אך דף טיפה יותר איכותי יכול לעבוד עבורכם ולהרשים את המגייס או המעסיק הפוטנציאלי, מהרגע שהוא ירגיש את קורות החיים הוא יבין שיש פה מישהו/י מקצוען!

אם נסתכל על הצד השני, דף הדפסה רע יכול לעבוד לחלוטין נגדכם. דמיינו שאתם מגיעים עם דף מצ'וקמק ומביאים אותו לפגישת העבודה. מה עשיתם בזה? הצלחתם לגרום למעסיק לייצר איזשהי מחשבה שלילית עליכם עוד לפני שהתחלתם לדבר בראיון וגם אם אתם הכי מתאימים בעולם אלמנט כזה יכול להרוס לכם את התהליך.

אם אתם לא מדפיסים על דף "איכותי" יותר, לפחות וודאו שיש לכם דף רגיל , ישר ונקי ורצוי לשמור עליו בשמרדף.

תוכן קורות החיים

אחרי שהצגנו לכם את כל המאפיינים הטכניים , כעת נגיע לבשר של קורות החיים, התוכן עצמו.המינמום המצופה ממכם בקורות החיים הוא להציג פרטים אישיים בסיסים, נסיון תעסוקתי, השכלה ונסיון רלוונטי שמכשיר אתכם להיות מתאימים למשרה. זכרו שבממוצע מעסיק מסתכל מספר שניות על קורות החיים שלכם והמטרה שלכם היא להשיג ראיון עבודה. הישארו ממוקדים במטרה ואל תוסיפו תוכן שהוא לא רלוונטי.

הסבר על כל החלקים של קורות החיים:

 • פרטיים אישיים
 • נקודות מפתח כללים
 • נסיון תעסוקתי
 • Bullet Points
 • השכלה
 • שירות צבאי
 • שונות( שפות נוספות, יכולות, התנדבות ועוד)

פרטיים אישיים

אנחנו ממליצים לרשום את הפרטיים האישיים בראש הדף, ולכלול את הפרטים הבאים:

 • שם מלא
 • מספר טלפון
 • כתובת- כתובת מלאה, אין צורך במיקוד או מספר דירה.
 • אימייל( מקצועי ככל הניתן)
 • פרופיל לינקדאין (במידה ויש)- במידה ואין ואתם מתמיינים להייטק, יותר ממומלץ לפתוח אחד.

אתם חייבים לוודא שהפרטים האישיים שלכם מעודכנים ונכונים , וכאלו שמאפשרים למעסיק ליצור איתכם קשר בקלות כדי לתאם ראיון עבודה. יש חשיבות מכרעת לפרטים אישיים נכונים גם מבחינת הרושם המקצועי שאתם משאירים וגם מבחינת מערכות ההשמה שמקומות העבודה עובדים איתן.

רוב מקומות העבודה מעלים את הפרטים האישיים שלכם למאגר פנימי ומערכות פנימיות, לכן חשוב מאוד שתוודאו שלוש פעמים שהכל נכון ומעודכן על מנת שתמנעו אי נעימות וטעויות נגררות.

נסיון תעסוקתי

נסיון תעסוקתי הוא המקטע החשוב ביותר ולב קורות החיים שלכם, פה בעצם אתם נותנים לעובדות ולניסיון שלכם להסביר למה אתם הכי מתאימים לעבודה ומה בעצם עשיתם שמכשיר אתכם להיות המועמדים הטובים ביותר לתפקיד.

לא מספיק רק לציין איפה עבדתם ומה היה התפקיד שלכם, המטרה שלכם היא להוכיח גם שהייתם טובים במה שעשיתם, לכן חשוב לפרט נקודות מפתח – השגים בולטים שהצלחתם להשיג במהלך העבודה והתפקיד.

כותרת: בכותרת של כל תפקיד שביצעתם רצוי להכליל את הטייטל שלכם, החברה שבה עבדתם ותאריך התחלה וסיום של העבודה.

לדוגמא:


2016-2019 : סוכן מכירות, מחלקת ביטוח סעודי, הראל ביטוח

או כמו שתוכלו לראות בתמונה הבאה, הפורמט הוא תפקיד- מחלקה(במידה ורלוונטי)- חברה

לאחר מכן רצוי להוסיף נתונים, מספרים הצלחות וכל מה שעשיתם טוב בעבודה הקודמת ויכול להיות מועיל עבורכם כדי להוכיח למעסיק שאתם אכן המועמדים הטובים ביותר למשרה.

כלומר "Bullet Points"

נקודות מפתח של מקטע הנסיון התעסוקתי-
Bullet Points

נקודות מפתח או "Bullet Points" הם חשובים מאוד ואפילו קריטיים להצלחת קורות החיים שלכם,כמו שכבר אמרנו המעסיק הממוצע מבזבז לא יותר מכמה שניות על כל קורות חיים כדי לסרוק אותם ולדעת האם המועמד בעל פוטנציאל מתאים עבורו לפני שהוא עובר הלאה. תפקיד נקודות המפתח הוא להדגיש ולהראות למעסיק למה אתם הכי מתאימים עבורו ולתמשרה המבוקשת בקצרה ובקלות.

בשונה מנקודות מפתח כלליות שהצגנו לכם בהתחלה, תפקיד הBullet points הוא לפתח ולתת נקודות משמעותיות יותר של כל משרה שעבדתם בה.

כאשר אנחנו בונים קורות חיים מקצועיים, אנחנו נוטים לחלק את נקודות המפתח לשני סוגים. האחד הוא ההישג המשמעותי שהשגתם בכל משרה, בין אם זה מספר מרשים כמו יעד מכירות, קידום אתר בגוגל או תהליכי ייעול מרשימים וכל שאר הנקודות פרטות את ההישגים והאחראיות היותר קטנות שלכם במהלך העבודה. הכנו עבורכם מספר דוגמאות כדי להמחיש את הנקודה.

מה רצוי להכליל בפירוט על המשרה?

 • מספרים/יעדים שניתן לכמת(מלשון כמות) שהצלחתם להשיג
 • ניהול של x אנשים
 • קידומים שקיבלתם במהלך התקופה
 • ניהול תקציבים של x כסף
 • שותפות בתהליכים/אסטרטגיות מרכזיות
 • אחראיות על קשרים חשובים
 • מותגים או חברות גדולות שעבדתם איתן
 • סביבות עבודה מתקדמות/ ידע טכנלוגי שצברתם או מערכות מרכזיות שעבדתם איתן

דוגמא ראשונה- מנהל SEO

2015-עכשיו מנהל SEO  באתר walla.com

(מנהל SEO הוא  מי שמעניק  שירותי אופטימיזציה וקידום אתרים אורגני)

נקודות מפתח: ( השגים רגילים/ אחריות וכו'..)

 • ניהול של 25 אנשי צוות במחלקת הSEO
 • הדרכות SEO שבועיות לכותבי מאמרים ותוכן ושילובם באסטרטגיית הSEO של האתר
 • ייזום ובניית אסטרטגיית שתפ"ים עם מותגים בינלאומיים ואתרים גדולים בארץ

לאחר שנמלא מספר נקודות משמעותיות אנחנו נוהגים לכתוב בסוף כל תפקיד הישג משמעותי ולהדגיש אותו :

הישג משמעותי: עלייה של 35% בתנועה האורגנית לאתר ממנועי החיפוש במהלך שלוש השנים.

חלק ב' – טיפים לכתיבת קורות חיים לשדרוג הקובץ הקיים

טיפים לכתיבת קורות חיים מקצועיים

אתם מכירים את התהליך כבר , ואולי מיואשים ממנו, מצאתם משרה שווה, במיקום מצויין, תנאים פצצה ובכלל אתם מתחילים לדמיין את עצמכם בעבודת החלומות שלכם, אבל שנייה לפני שאתם מקבלים ראיון עבודה ומפציצים בו, מגיע האימייל : "שלחו קורות חיים", ואז? אז שקט. ועוד שקט. יותר מידי שקט ואחרי שבוע שאתם שולחים מייל לברר מה קרה, "המשרה כבר אויישה"

אז מה אפשר לעשות כדי להגדיל את הסיכויים שלכם בתהליך מציאת העבודה? קודם כל, קורות חיים מקצועיים ובולטים, כאלו שבאמת יתפסו את העין וישדרו למעסיק הפוטנציאלי שלכם שאם הוא לא יקח אתכם זה יהיה פספוס ענק, בשבילו, לא בשבילכם

26 טיפים לכתיבת קורות חיים מקצועיים

אימייל מקצועי

כן כן, אני יודע שהפרט הטכני הזה אולי נראה לכם חסר חשיבות, ואולי אתם שואלים את עצמכם מה כבר יכול להיות לא נכון באימייל שלכם, אבל תתפלאו, במחקר שפורסם בere בקרב מעסיקים, נמצא כי מועמדים שהשתמשו באימייל לא מקצועי נדחו ב76% מהמקרים על ידי המעסיקים!

אז מה זה אימייל מקצועי ומה אתם צריכים לעשות?

שמרו על אימייל קצר, שם ושם משפחה. השתמשו ב נקודה, מקף , מקף תחתון בין השם הפרטי לשם משפחה(עדיף נקודה או מקף תחתון), כמו כן העדיפות היא לשימוש בספק כמו gmail או Hotmail, וסליחה, אבל לא, אל תשתמשו בוואלה.

הנה דוגמה מצוינת שהחברה בzety הכינו:

 

קרדיט :Zety.com

גודל פונט מומלץ 10-12

14 גדול מידי , 8 קטן מידי, נשארנו עם 10-12. ככל שיש לכם יותר פרטים עדיף ללכת לכיוון ה10 ולצמצמם ככל האפשר את הקורות חיים שלכם, אם אין לך הרבה פרטים בהחלט ניתן להשתמש בגודל פונט 12.

ההמלצה שלנו היא 11 למלל, 12 לכותרות.

מבחן ה6 שניות

למעסיקים אין הרבה זמן, במיוחד שהם מקבלים מאות קורות חיים ..

ידוע כי מעסיק מחליט תוך 6 שניות האם הקורות חיים יכולים להיות רלונטיים עבורו, לכן יש טכניקות רבות לבדוק ולצלוח את המבחן הזה, אך כדי לבדוק את המבחן בצורה מהימנה יש לתת למכר או קרוב משפחה 6 שניות לראות את קורות החיים, ולתחקר אותו מה הוא הצליח להבין במהלך ה6 שניות הללו, ומה נקודות החולשה שהבחין בהם.

רוצים לעבור את מבחן ה6 שניות? קראו את המדריך שלנו.

השתמשו בחוכמה בהבלטות- bold

יש לכם משהו להדגיש? אל תהססו להבליט זאת. חשוב לשמור על איזון ולא להדגיש כל דבר, אחרת זה סתם נראה לא מרצועי ולא ממוקד. אפשר להגיד שבהערכה גסה רצוי להדגיש עד 4 נתונים בכל קורות חיים.

הוסיפו את הפייסבוק שלכם וכל חשבון חברתי

לאלו שלא יודעים,אני חובב לינקדאין ועוזר ללקוחותיי לבנות פרופילי לינקדאין מקצועיים. אני יותר ממליץ לפתוח לינקדאין, ותוכלו לקרוא על לינקדאין וללמוד הכל בבלוג.

בלי קשר, אנחנו מדברים על קורות חיים, וחשוב מאוד להוסיף כל פרופיל פייסבוק /לינקדאין/ אתר אישי או בלוג. ולא, אינסטגרם לא נחשב.

הוסיפו אותם בתור לינק לקורות חיים ואפשרו גישה קלה ונוחה למעסיקים והמגייסים.

אין לכם פרופיל לינקדאין מקצועי? זה הזמן לפתוח אחד! 90% מהמעסיקים נמצאים שם.

בחרו במבנה נכון של קורות חיים

מה לכתוב קודם, ניסיון או השכלה? יכולות או אולי תחביבים? חשוב מאוד להתאים את מבנה קורות החיים שלכם לסוג העבודה שאתם מתמיינים אלייה ובנוסף למי שאתם. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר שהכנו שעוסק בדיוק בנושא הזה.

שקלו להשתמש בתבנית מעוצבת

כאשר מעסיק מקבל 20 קורות חיים וצריך לבחור רק מספר מועט או לפעמים אחד בווד, תאמינו לי שכל פרמטר חשוב. אתם זקוקים לקורות חיים מעוצבים שייראו יפה ונקי, אך ישמרו על אופי מקצועי וענייני. תוכלו למצוא בחנות שלנו מספר קורות חיים מעוצבים שמתאימים לכל תפקיד ומשרה.

קראו את תיאור המשרה לפני שאתם שולחים את הקורות חייים

מועמד ממוצע מבזבז 76 שניות בלבד על קריאת תיאור המשרה לפני הגשת קורות החיים. קודם כל, אל תגישו קורות חיים בסיטונאות, אתם לא בשוק ובטח שהדבר לא יקדם אתכם בחיפוש העבודה ומציאתה. קראו את תיאור המשרה, הדרישות, החברה והחליטו אם אתם באמת מתאימים ורוצים לעבוד בחברה , לפחות ברמה הרעיונית.

לאחר מכן, התאימו ככל האפשר את קורות החיים לפרופיל המשרה והדגישו את החלקים שלדעתכם החברה תחפש יותר ונמצאים בפרופיל שלכם.

😎טיפ למקצועניים בלבד😎

חקרו באינטרנט על מנהל הHR – משאבי אנוש של החברה שאתם מגישים אלייה מועמדות, מקצת מחקר ניתן להבין מה המנהל יותר אוהב ומה לא, ותוכלו להדגיש תחביבים שאתם והוא חולקים. תוכלו לדלות את המידע מפייסבוק, לינקדאין ורעיונות בתקשורת אם קיימים.

הוסיפו הישגים משמעותיים ומיוחדים

הצלחתם להוביל מהלך מוצלח? התחלתם תהליך משמעותי? רשמו זאת!

הפורמולה המומלצת היא " במצב Y, הובלתי X,  שהביא ל Z"

" כדי להגדיל את המכירות מהלינקדאין, הובלתי שינוי כולל לקמפיין של החברה שהניב עלייה של 35% בלידים עבור אותו תקציב פרסום"

❗אל תעשו❗ זכיתי בפרס העובד המצטיין של חודש כסלו.

השתמשו במספרים ואהיו מדוייקים ככל האפשר

בהקשר ישיר לסעיף הקודם, משפטים כללים הם אסון, כולם משתמשים בהם והם לא מייחדים אתכם.

השתמשו בכמה שיותר נתונים ומספרים מדוייקים , זה נותן רושם הרבה יותר מקצועי והרבה יותר מבטיח בעיניים של המעסיק שלכם.

השליש הראשון- השליש החשוב ביותר

אם אומרים שרושם ראשוני אי אפשר לעשות פעמיים, הכלל תקף גם לרזומה שלכם. באופן טבעי, בשניות הראשונות המעסיקים יסתכלו על השליש הראשון של הרזומה שלכם. אם הם לא ימצאו מה שהם מחפשים, אחרי כמה שניות הם ידפדפו את הרזומה שלכם ופשוט ימשיכו הלאה.

חשוב לעבור את מבחן השניות הראשונות בשלום, וכאשר אתם כותבים את קורות החיים לחשוב בעיניים של המעסיק שלכם, מה יגרום לו להישאר ולהמשיך לקרוא?

אם יש לכם ניסיון מרשים, התחילו איתו. אם אין לכם ניסיון, מומלץ להתחיל עם ההשכלה.

אז נכון, אתם רוצים עכשיו דוגמה. אני בכוונה לא רוצה לתת דוגמה כללית כי כולם ישתמשו בה, למי שמתקשה לחשוב על פתיחה טובה לקורות חיים מומלץ להשאיר לי תגובה או לדבר איתי ישירות.

💣בכל מקרה, ההמלצה הכי טובה לשליש הראשון, תפציצו!💣

 

zety.com

שמירת קובץ קורות החיים בשם הנכון

כן , אפילו זה חשוב מאוד. בשביל להקל על המעסקים והמגייסים וגם לשמור על חזות מקצועית, רצוי לשמור את הקובץ של קורות החיים שלכם בשם המלא שלכם+ שם העבודה שאתם מגישים אלייה קורות חיים.

עשו Eyel_Cohen_Resume_Psagot.Docx

אל תעשו Eyelcohencorothaim.Docx

רואים את ההבדל?😎😎

אני יותר ממליץ לשמור את קורות החיים שלכם גם בפורמט PDF ולא רק בword

אל תגישו שתי מועמדיות למשרות שונות באותה חברה

זה סעיף סופר חשוב, המון מועמדים שורפים את עצמם כאשר הם שולחים שתי מועמדיות לתפקדים שונים באותה חברה.

עכשיו אם תחשבו על זה שנייה תבינו כמה זה לא חכם, אתם שורפים את עצמכם! תתמקדו, לא הגיוני שאתם מתאימים לשתי משרות. חברה שמקבלת אותן קורות חיים למספר שונה של משרות ברוב הפעמים תפסול אותן באופן מיידי.

הגהה, שגיאות כתיב ושפה

תבדקו פעמיים ואפילו שלוש את קורות החיים שלכם. אין דבר שיותר יכול להרחיק אתכם משגיאות כתיב בקורות החיים. תנו לעוד עיניים לקרוא את קורות החיים שלכם ובדקו ביסודיות שאין שום שגיאות כתיב.

שמרו על שפה גבוהה אך לא מפולפלת יותר מידי, חשוב לשמור על איזון. ככל שתנסו להרשים באופן מלאכותי בעזרת שימוש בשפה גבוהה מידי , ככה תעשו יותר נזק. שלבו את השפה בחוכמה . שוב, עוד זוג עיניים שקוראים את הקורות חיים שלכם יכול לעשות את ההבדל.

פירוט על שפות זרות

יודעים אנגלית? ספרדית? או אולי איטלקית?

לא משנה איזה שפה אתם יודעים ואיזה לא, המעסיק רוצה לדעת בפשטות את הרמה שלכם באופן כללי. אין צורך לחלק את אופן ידיעת השפה לכתיבה, קריאה, דיבור וכו' , אתם לא בבית ספר יסודי.

בדקו שפרטי יצירת הקשר שלכם מעודכנים ונכונים

חשוב מאוד לוודא שמספר הטלפון שלכם מעודכן ונכון וכך גם האימייל או כל פרטי יצירת קשר שרשמתם בקורות חיים. עשיתם עבודה כל כך טובה, אז חבל שתפסידו טלפון חשוב מהמעסיק או המגייס ותפגעו בתהליך מציאת העבודה.

חשבו על קורות החיים שלכם כפרסומת

כאשר אתם כותבים את קורות החיים שלכם, חשבו עליהם כפרסומת בה המוצר הוא אתם והלקוח היא החברה אלייה אתם רוצים להגיש את המועמדות.

בכלל, חשבו יותר על קורות החיים שלכם מהעיניים של מי שיקרא אותם לעומת הקריאה שלכם. ושוב, אני ממליץ לתת את הקורות חיים לקריאה נוספת של עוד זוג עיניים.

שלחו את הקורות חיים באימייל מאורגן ונכון

האמת שסעיף זה חשוב מאוד לכן הכנו מדריך קצר- איך לשלוח את קורות החיים באימייל, אבל לעצלנים שבנינו, נדגיש שלושה טיפים מרכזיים כבר פה:

פתחו או שדרגו את חשבון הלינקדאין שלכם

לינקדאין הוא גן עדן למחפשי עבודה ולמעסיקים שמחפשים כשרונות. אהיו שם. פתחו פרופיל לינקדאין וחפשו עבודה בלינקדאין.

למעשה, 91% מהמעסיקים העידו על עצמם שהם משתמשים בלינקדאין!

אנחנו פה כדי לעזור לכם עם הלינקדאין עם עשרות מדריכים שימושיים ושירות פתיחת פרופיל לינקדאין מקצועי.

תמונה בקורות חיים , כן או לא?

כעיקרון, אנחנו לא ממליצים לשים תמונה בקורות חיים שלכם, במיוחד אם אתם לא מגישים בקשה למשרה שדורשת סופר יצרתיות או איזשהו אלמנט רלוונטי שתמונה יכולה לעזור לכם בו או גרפיקה ייחודית. לאלו שממש רוצים כמו שהמלצנו באחד הסעיפים הקודמים, קישור הרשתות החברתיות שלכם יעזור למועמדים שכן רוצים לראות את התמונה שלכם להכנס ולראות אותה בלינקדאין או בפייסבוק.

הוסיפו מקומות / ארגונים שהתנדבתם בהם

התנדבות בקהילה למטרה חשובה היא מעשה מבורך שמעסיקים אוהבים, ואלו שלא אוהבים יש להם קצת בעיה, לפחות לדעתי. הוסיפו את הניסיון ההתנדבותי שלכם לקורות החיים שלכם.

הוספת מידע חסר ערך/ ישן מאוד

יש כלל חשוב מאוד בכתיבת קורות חיים שרצוי להכליל בכתיבה את 15 השנים האחרונות, אלא אם כן יש איזשהו ניסיון רלוונטי מאוד עבור המשרה. במידה ואתם בני 40 והגשתם קורות חיים שכוללים עבודות זמניות שעשיתם לפני הצבא, מחקו זאת! הישארו ממוקדים, רלוונטיים ובפוקוס.

השתמשו בשטח הריק- "הלבן" בצורה חכמה

השטח הריק עוזר לכם לארגן את קורות החיים שלכם, לעצב אותם בצורה אסטית , נעימה וזורמת. שימוש נכון בו יבליט בדיוק את מה שאתם רוצים, ושימוש רע בשטח הלבן יגרום לבלבול שלחלוטין לא ישרת אתכם.

אל תרשמו רק את התפקיד האחרון שלכם בחברה

טעות נפוצה היא לשכוח לציין את המסע שעברתם , כלומר כל שרשרת התפקידים שביצעתם במהלך העבודה שלכם בחברה. אל תרשמו רק את התפקיד האחרון שלכם בעבודה, ככל שקידמו אתכם יותר כך ההשפעה החיובית של תיאור התפקידים האחרונים תגדל.

אל תשמשו בקורות חיים צבעוניים מידי

יש המון קורות חיים "צבעוניים" להורדה באינטרנט. מה זה צבעוניים? יותר מידי צבעים, תמונות ומידע לא רלוונטי. זכרו- קורות החיים צריכים להיות תמציתיים ויעילים, אם אתם לא מתמיינים למשרה שדורשת יכולות עיצוביות, לחלוטין הדבר לא יעזור לכם.

מספרים רבותיי מספרים

אין דבר מרשים יותר בקורות חיים מנתונים, מספרים והישגיים כמותיים רלונטיים למועמדות שלכם. אם הצלחתם להגדיל את המכירות במשרה האחרונה ב15%, רשמו זאת! ככל שתפרטו יותר ותציגו מספרים ונתונים רלוונטיים, כך ההשפעה החיובית של קורות החיים שלכם תגדל בהתאמה.

לסיכום,

כתיבת קורות חיים היא עבודה רצינית הדורשת חשיבה וירידה לפרטים הקטנים, כולל התאמה ואופטמיזציה למשרות שאליהן אתם מעוניינים להגיע.

אתם מוזמנים לקרוא עוד בבלוג שלנו על המון טיפים שימושיים לכתיבת קורות חיים ובנוסף להעזר בשירותי כתיבת קורות חיים מקצועיים שאנחנו מספקים, שמותאמים באופן אישי לצרכים שלכם וחושבים על המשרה אלייה אתם רוצים להגיע.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שני קורות חיים

שירות מקצועי לכתיבת קורות חיים

מאמרים שלנו