למה אתם צריכים קורות חיים באנגלית?

למה אתם צריכים קו"ח באנגלית?

העולם שלנו הופך אט אט לכפר גלובאלי אחד גדול, והרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם נדרשים ליכולות כתיבה ודיבור באנגלית ברמה מספקת ע"מ שיוכלו לתקשר בחברות גלובאליות שמכוונות לשוק הבינלאומי.

אם עד כה התלבטתם האם אתם זקוקים לקורות חיים באנגלית או שאתם לא בטוחים ורוצים לשמוע דעה נוספת, הגעתם למקום הנכון:)

5 סיבות שאתם צריכים קורות חיים באנגלית

הפשוטה ביותר- התבקשתם לכתוב כאלו

נכון שזו קצת רמאות, אבל בכל זאת. אם במהלך הקריירה שלכם נשאלתם או התבקשתם להמציא קורות חיים באנגלית, אז כנראה שאתם באמת צריכים מסמך כזה. במידה ששינתם תחום עיסוק, רצוי לבדוק אצלנו מה המקצועות שבד"כ נדרשים לשלוח קורות חיים בשפה האנגלית.  אם אתם מתבקשים לעיתים, רצוי בכל מקרה שיהיה לכם מסמך שיווקי איכותי.

סיימתם ללמוד תואר רלוונטי

אם בדיוק סיימתם ללמוד תואר במקצועות המחשבים או במקצועות אשר קשורים לתחום ההייטק, ככל הנראה שתצטרכו להצטייד בקו"ח משודרגים באנגלית עסקית. לעיתים אנו נתקלים בסטודנטים שטוענים שאין להם באמת מה להציג בקורות החיים אך זו טעות רצינית שיכולה לעלות לכם ביוקר! דברו עם מומחה , הסתכלו בדוגמאות , ותבינו איך תוכלו להפוך את המסמך הזה למכונה שיווקית גם ללא נסיון.

רילוקשיין


אם אתם עוזבים את הארץ לצורכי עבודה (מקווים שרק לבנתיים:)), אתם חייבים קו"ח בשפה המקומית. בארה"ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה ומדינות נוספות כמובן, תצטרכו להראות קורות חיים בשפה האנגלית. חשוב לזכור שבמקומות הללו, בד"כ ייבדק גם פרופיל הלינקדאין שלכם לכן חשוב שיהיה מוכן ומקצועי.

קידום בעבודה

לעיתים, כאשר אתם עובדים בחברות גלובאליות או בחברות שהפכו להיות גלובאליות במהלך השנים, תפקיד בכיר נושא עמו כפיפות לאישור דירקטוריון.  אם אתם עומדים בפני מצב דומה, ודאי שתרצו להציג את עצמכם בצורה המקצועית ביותר ולכן חשוב לבנות את מסמך קו"ח בקפידה.

אופציה מעניינת

אם ראיתם מודעת דרושים מעניינת או הצעה שיכולה ממש לקסום לכם גם במידה שאתם לא מחפשים עבודה באופן פעיל, אתם חייבים את זה לעצמכם. אל תירתעו אם בפנייה אתם מתבקשים להציג קו"ח באנגלית, ותנו לכל פנייה או הזדמנות מסוג זה את הצ'אנס שמגיע לו. יותר נכון, מגיע לכם.

לסיכום, 

אם אתם מחפשים לכתוב בצורה עצמאית או בין אם אתם רוצים להסתייע בחברה מקצועית ושיכתבו לכם קו"ח באנגלית בתשלום, הגיע הזמן לקבל החלטה ולפתוח לעצמכם אפשרויות רבות בעולם התעסוקה. בנוסף, רצוי להשלים את קורות החיים עם הכנה מקצועית לראיון העבודה וכך תוכלו לבוא מוכנים יותר מאי פעם.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט

מדריך מקצועי לבניית קורות חיים

כל מה שאתם צריכים לקורות חיים מושלמים.