מדריך חיפוש עבודה בהייטק הישראלי!

איך למצוא עבודה בהייטק הישראלי

רבים רוצים לעבוד בחברת הייטק, בין אם זה בגלל התנאים הנוחים, המשכורת או תהליך ההתקדמות בקריירה. בין אם אתם חושבים לבצע שינוי קריירה ולעבור לעבוד בהייטק ובין אם אתם כבר נמצאים באחת מן החברות ומעוניינים להתקדם באופן זמני , הכנו עבורכם מדריך שיעזור לכם להבין את הדרכים שבעזרתן תוכלו להגיע למשרה הנכספת.

לאחרונה שמעתי נתון מעניין שלפיו 77% מעובדי ההיטק הישראלים, מחפים עבודה באופן תמידי, או לפחות מוכנים לשמוע על הזדמנויות באופן קבוע, ואם אתה בין ה77% האלו,המאמר הזה יכול לעזור לך מאוד!

המלך של חיפוש העבודה בהייטק- לינקדאין.

לפני שנסקור את השיטות המסורתייות למציאת עבודה חשוב לציין שהפלטפורמה הכי לא מנוצלת כרגע על ידי ישראלים במשרות שונות היא הלינקדאין, שם תוכלו לצפות ביותר מ15,000 משרות מחברות הייטק בישראל! חיפוש עבודה בלינקדאין הוא פשוט, קל למעקב ויעיל מאוד משום שרוב המגייסים בהייטק הישראלי נמצאים שם.

תוכלו לסרוק ולמצוא מקומות עבודה על פי רמת ניסיון, מיקום , ועוד שלל פרמטרים חשובים.

כדי למצוא עבודה בלינקדאין באופן יעיל, יש לפתוח פרופיל לינקדאין מקצועי, ולבצע את שלב חיפוש העבודה באופן החכם ביותר.

לינקדאין היא הפלטופרמה המובילה בעולם העסקי, אל תישארו מאחור!

https://www.youtube.com/watch?v=WncfbABOTIE&t=186s

חיפוש עבודה מפה לאוזן

אולי אחת הדרכים היעילות ביותר בהייטק הישראלי, ובהייטק בכלל. חברות רבות פונות לעובדיהן ומחפשות עובדים על בסיס המלצות . מכירים חבר החברה אחרת שאולי יתאים עבורכם לעבוד שם? דברו איתו! ברוב המקרים החברות משלמות סכום נאה לחבר שלכם עבור גיוס מוצלח, אז ללא ספק מדובר בסיטואציה שיש לכם ולו רק מה להרוויח ממנה.

מציאת עבודה בהייטק באמצעות הפייסבוק

דרך מצוינת לאלו מאיתנו שרוצים להישאר עם היד על הדופק לגבי משרות מבוקשות, לרחרח את השוק ולדעת מה האופציות שעומדות בפנינו. יש מספר קבוצות דרושים בהייטק הישראלי, ברמות ניסיון שונות ובפרופיל משרות מגוון, להלן כמה מן הקבוצות הללו:

הקבוצה הראשונה- משרות הייטק ושיווק ללא נסיון

הקבוצה מונה למעלה מ170,000 חברים, מעסיקים ועובדים כאחד. לאלו מאיתנו שאין להם הרבה ניסיון בתחום , או אין ניסיון בכלל, תוכלו למצוא כאן כמה משרות שוות שמתעדכנות על בסיס יומי.

לינק לקבוצה- משרות הייטק ושיווק ללא נסיון – FB

הקבוצה השנייה- משרות מחברות היי-טק בישראל

קבוצה שמונה כמעט 50,000 חברים, וכאן מדובר בקבוצה שלאו דווקא פונה אל ציבור חסרי בניסיון. כאן תוכלו למצוא משרות בפרופילים מגוונים, החל ממתחילים ועד למנכ"לים דרושים.

 

לינק לקבוצה- משרות מחברות היי-טק בישראל – FB

למעשה, באמצעות חיפוש פשוט בפייסבוק של "משרות בהייטק" תוכלו למצוא עוד המון קבוצות רלוונטיות, פשוט עשו זאת.

חיפוש באמצעות חברת השמה

יש מגוון חברות השמה שמתמחות בהייטק הישראלי, ורק אם תחפשו "חברת השמה בהייטק" יקפצו לכם בגוגל מודעות ועשרות אתרים רלוונטים.

ראשית, נתחיל ונאמר שממש לא בטוח שאתם צריכים חברת השמה, בעיקר למשרות התחלתיות. חיפוש נכון ויעיל של עבודה יכול לחסוך לכם התעסקות עם חברה כזאת.

במידה ואתם עדיין רוצים, הנה מספר אופציות(למען גילוי נאות:אין לנו שום הסכם עם אף אחת מן החברות)

Job Info

JobInfo.co.il חברת השמה שמתמחה בהייטק, עם לוח משרות עצמאי, ואיזשהו שירות שהם מציעים לקטגוריית ה"בכירים".

TechJob

חברה נוספת שמתמחה בהייטק, ומציעה שירותים לבכירים ומתחילים כאחד. תוכלו לחפש משרות או לקבל התראות על משרות מתפנות באמצעות המייל.

לוחות דרושים

דרך נוספת למצוא עבודה היא באמצעות לוחות דרושים, אמנם מדובר בלוחות כללים, אך לרובם יש מקטע מיוחד עבור "משרות הייטק" וגם אם לא, תוכלו לכתוב "היי טק" בשורת החיפוש וראות את המשרות המוצעות

פורטל דרושים

פורטל דרושים מבית "יד 2" , הוא פורטל רחב היקף עם אלפי משרות פנויות בכל רגע נתון. גם פה, יש סעיף מיוחד עבור "דרושים בהייטק" וכך תוכלו למצוא המון משרות מתאימות.

כתובת האתר:www.drushim.co.il

JobMaster

פורטל זה מכיל גם הוא אלפי משרות, ותוכלו למצוא בו משרות מכל הארץ, ובכל התחומים. הנייוט מהיר וקל ויש גם אפליקציה .

כתובת האתר: www.jobmaster.co.il/

AllJobs

פורטל זה אולי הידוע ביותר ברחבי האינטרנט, ופעמים רבות מקודם במסעות פרסום רחבי היקף במדיות השוונת.

תוכלו להתרשם מעשרות אלפי משרות פנויות, ושירות שליחת משרות במייל.

כתובת האתר: AllJobs

לסיכום

חשוב להיות ממוקדים, יעילים וחכמים בשלב חיפוש העבודה, במיוחד שמדובר בהייטק. יש עוד אינספור שיטות ודרכים יעילות למציאת עבודה בהייטק הישראלי, אך חשוב תמיד שיהיה לכם עותק קורות חיים מקצועי שיפתח לכם דלתות.

תשארו עם היד על הדופק, ותמיד לא רע לבחון משרות בחברות אחרות ולהכיר את השוק.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט