טיפים שימושיים לכתיבת קורות חיים למתכנתים,מפתחים ומהנדסי תוכנה.

Word Space

כתיבה מקצועית של קורות חיים למתכנתים ומהנדסי תוכנה היא משימה שדורשת מספר שעות ותשומת לב רבה. בעולם שבו התחרות על כל משרה בחברות ההייטק ובסטארטאפים השונים נמצאת בשיא, חשוב להגיע מוכנים לכל אפשרות פיתוח בקריירה ולכן מומלץ להצטייד בקו"ח מקצועיים שיפתחו לכם דלתות לעבר הראיון הבא.

איך לכתוב קו"ח למתכנתים?

למרות שמתכנתים הם בדרך כלל עם שאוהב לחסוך בפרטים ולתת לתיק עבודות שלהם לדבר בפני עצמם, יש מספר דגשים חשובים שיכולים לעזור לכל מתכנת ומהנדס תוכנה לשפר את נראות קו"ח.

ראשית, מבחינה מבנית חשוב להציג מתחת כל תפקיד את אופי ומהות העבודה שביצעתם ויתרה מכך, באלו כלים ושפות התמקדתם.

לדוגמה, 

(הדוגמה באנגלית בשל העובדה שרוב קו"ח בעולם הזה הם בשפה האנגלית, ראו פסקה בתחתית)

Software Developer, | El Israel COMPANY | Somecity

עצה שניה חשובה היא להשתמש במספרים ואחוזים משום שהם הדרך הטובה ביותר שלם להציג תוצאות אובקטייביות במהירות ובצורה משכנעת. אם ניהלתם מספר מסויים של עובדים, הפיתוח שלכם עזר לחברה באיזשהי דרך או הובלתם מהלך התייעלות חכם, כל אלו ורבים נוספים ראויים לציון.

בנוגע לשפות התכנות, מומלץ להוסיף שפות בהם יש לכם ידע אשר ניתן לאמת אותו במבחן קל. אל תוסיפו שפות שאתם לא באמת יודעים (אלא אם כן צוין שידע חלקי בשפה מסויימת הכרחי ויכול לעזור)

העצה השלישית שלנו היא לבחור בפורמט נקי, שמשדר מקצועיות ופשטות. אתם מתכנתים ולא מעצבים גרפיים ולכן כדאי לכם להשתמש בקו"ח פשוטים ככל האפשר שמבליטים את העבודות שלכם ואת היכולות הטכניות בצורה הטובה ביותר.

שפות תכנות פופלאריות להוספה בקורות החיים, מתוך אתר zety

בנוסף, נסו להתאים את תוכן קו"ח לתיאור המשרה שאתם חושקים בה. לדוגמה, ראיתם משרה שווה בגוגל שאתם מאוד רוצים להתקבל אלייה ויש לכם התאמה של 80% לפי תיאור הדרישות. כדאי לכם להשקיע את הזמן או להעזר בחברה מקצועית שתעזור לכם להפוך את קורות החיים שלכם לבולטים ומשכנעים ביותר. 

בהקשר ישיר לעצת "ההתאמה"- לא מומלץ בשום פנים ואופן לשלוח את קורות החיים שלכם בצורה מאסיבית למאות תיאורי משרה שונים. בררו את המשרות שאתם חושקים בהן והגישו את קורות החיים שלכם להן.

אם אתם רוצים ללמוד עוד על כתיבת קורות חיים באופן כללי, הכנו עבורכם מדריך לכתיבת קורות חיים בשפה העברית וגם בעבור קורות חיים באנגלית.

הערת זהב- קו"ח באנגלית למתכנתים ומהנדסי תוכנה 

חשוב לזוכר שבד"כ בעולם ההיייטק יש דרישה לקורות חיים בשפה האנגלית בשל העובדה שמחלקות ההשמה של חברות רבות מתפקדות כמטות גלובאליים וכמובן שבמקרה של מתכנתים נוסף היבט חשוב והוא של עולם התוכנה בנוי על השפה האנגלית לכן הדרישה לקורות חיים באנגלית נמצאת באחוזים גבוהים המיוחד במשרות תכנות והנדסת תוכנה.

אם אתם לא מרגישים בנוח עם האנגלית שלכם, או שפשוט אין לכם זמן לכתוב את הקורות חיים שלכם, מומלץ להסתייע בשירות מקצועי לבניית קו"ח באנגלית.

לינקדאין למתכנתים


לינקדאין היא אולי לוח העבודות הגדול , האיכותי והמקצועי ביותר בעולם ההייטק ולכן כיום פרופיל לינקדאין מקצועי הוא אחד מהכלים החשובים ביותר שיכולים לעזור לכם לזכות במשרה. בד"כ מגייסים אוהבים לבדוק את פרופיל הלינקדאין שלכם לפני תחילת תהליך ההשמה ולדלות כמה שיותר פרטים על האיכויות המקצועיות שלכם והרלוונטיות לתפקיד. חשוב מאוד שתשפרו אותו ותתאימו אותו למסע חיפוש העבודה שלכם , ובנוסף תדעו כיצד לחפש עבודה במערכת בצורה יעילה.

לסיכום,

בעבור מתכנתים ומהנדסי תוכנה, כתיבת קורות חיים היא מטלה היכולה להיות לא נעימה ולארוך כמה שעות. מומלץ להקדיש למשימה קשב וריכוז ואת המשאבים הדרושים לכך.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט