קורות חיים בפורמט pdf או word?

אישה כותבת קורות חיים

מחפשי עבודה לרוב שואלים: מה הפורמט הטוב ביותר לשליחת קובץ קורות חיים, Word או PDF?

נתחיל מהתשובה המהירה והפשוטה:מומלץ לשלוח קורות חיים בפורמט word משום שהוא הפורמט שאיתו רוב החברות עובדות, בעיקר אם הן משתמשות במערכות סינון אוטומטיות. למעשה, במקרים שבהם תשלחו את קובץ קורות החיים שלכם בפורמט שהוא לא Word , יכול מאוד להיות שתתבקשו לשלוח את הקובץ פעם נוספת בפורמט Doc/Docs.

הסיבות המרכזיות לשליחת פורמט Word

  1. חברות ומעסיקים רבים משתמשים בכלים מתקדמים לסינון מהיר של מועמדים. מה שזה אומר בפועל זה שקובץ קורות החיים שלכם ייקרא על ידי סורקים והם ידעו להוציא את המידע הרלוונטי באופן דיגיטלי ולהעביר אותו הלאה בשרשרת הגיוס. קבצים בפורמט PDF מקשים על המערכות הללו לעבוד, ולא עוזרים לכם בתהליך(נכון במיוחד במידה שאתם צריכים לשלוח קורות חיים באנגלית)
  2. כל מה שהופך את תהליך המיון שלכם לקשה יותר, ככל הנראה פוגע בסיכוי הקבלה שלכם לעבודה. חשבו על כך, המעסיק הממוצע מבלה משהו כמו 6-10 שניות לפני שהוא מחליט האם להמשיך בתהליך המיון של המועמד. הקשיתם על התהליך כאשר שלחתם קובץ PDF? ככל הנראה שפגעתם בסיכויי ההצלחה שלכם.
  3. רוב החברות משתמשות במערכות Office של מיקרוסופט וזה סוג של סטנדרט. לכן, הגשה של קובץ וורד תתקבל בברכה ברוב המוחלט של החברות והתאגידים. ניתן להניח בזהירות שהסיכויים שיבקשו ממכם לשלוח את הקובץ בפורמט PDF לאחר ששלחתם את קו"ח בפורמט WORD קטנים עד לא קיימים.

אין לי מיקרוסופט אופיס, איך אוכל לשלוח קובץ בפורמט וורד?

בעבר מי שלא היה ברשותו אחת מן תוכנות אופיס היה בבעיה בכל הנושא של שליחת קורות החיים והיה זקוק לעזרה חיצונית מחבר או מכר. כיום, אתם יכולים לשלוח בקלות קורות חיים בפורמט וורד באמצעות הכלי Google Docs שמאפשר ליצור קבצי קורות חיים ולמעשה כל סוג של קובץ ולשמור אותו כקובץ וורד.

איך עושים זאת?

נכנסים לגוגל דוקס.

כותבים באופן עצמאי את קורות החיים באמצעות מדריך כתיבת קורות החיים שלנו או שמשתמשים בשירות כתיבת קורות חיים מקצועי.

לוחצים על File-Download as – Microsoft Word

word or pdf בקורות חיים

חשוב לשמור את שם הקובץ תחת שם נכון, לדוגמה, Omer Levins Resume ולא Omerkorot54.


סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט

מדריך מקצועי לבניית קורות חיים

כל מה שאתם צריכים לקורות חיים מושלמים.