למה כדאי לכם להשקיע בקורות חיים מקצועיים באנגלית?

למה להשקיע בקורות חיים ותמונה של כסף

עולם ההשמה משתנה מקצה לקצה בשנים האחרונות בעקבות הגלובילזציה והשינויים הטכנולוגיים שהופכים את העולם לנגיש הרבה יותר. עדות מצוינת לתופעה הזו היא העובדה שבמקומות עבודה רבים, בעיקר בחברות הייטק , כלל התקשורת מתבצעת בשפה האנגלית ועובדים בכל רחבי העולם שנמצאים בתחום ההייטק מתקשרים באנגלית בתוך העולם הפנים ארגוני.

כפועל יוצא, גם תהליכי המיון דורשים לעיתים בחינות באנגלית, החל מראיונות עבודה, מבחני כניסה וגם כמובן, קורות חיים באנגלית. הדרישה לקו"ח באנגלית מופיעה בדרך כלל כאשר מדובר בחבר גלובאלית אשר תהליך ההשמה מתבצע מול מטות החברה בחו"ל, או בחברות שמשתמשות במערכות מיון והשמה בשפה האנגלית.

כרטיס הכניסה הראשוני- קורות חיים באנגלית

במקרים בהם אתם אכן נדרשים לכתיבת קורות חיים, בדרך כלל תמצאו עצמכם בהתלבטות, האם לכתוב את קורות החיים בעצמכם באמצעות או לשכור כותב מקצועי או חברה מקצועית שתעשה עבורכם את העבודה. בכנות, ניתן לכתוב קורות חיים מצויינים גם בהעדר "עין מקצועית" במידה שאתם יודעים כיצד להפוך את הנסיון שלכם למסר משכנע. 

אנשי רבים נוטים לזלזל בחשיבות הרבה של קורות החיים ומבצעים כמה טעויות קריטיות שמונעות מהם לזכות בראיון עבודה הנכסף ולהתקדם בתהליך ההשמה. מעסיקים אוהבים קורות חיים שמשדרים מקצועיות ועומדים במבחן האמינות. מעסיק ממוצע מבלה 6 שניות במיון ראשוני של קורות החיים ולכן חשוב מאוד למצוא את הנוסחה המשכנעת ביותר ומדובר במקצוע לכל דבר ועניין.

אם יש לכם ידע ונסיון בכתיבה שיווקית או בכתיבה מקצועית, אתם בהחלט יכולים לכתוב קורות חיים מצויינים לבד אך אם אתם ללא כל נסיון קודם בתחום או שואפים למצוינות מהרגע הראשון, סביר להניח שיד מקצועית תעזור לכם לשדרג את הסיכויים שלכם במסלול הההשמה.

כתיבה באנגלית עסקית

מעבר לכך, כאשר אתם נדרשים להמציא קורות חיים באנגלית מפלס החששות בדרך כלל עולה באופן מיידי ואז אתם מוצאים את עצמכם מחפשים עוגן בעל ידע נרחב בשפה. מכיוון שטעויות קו"ח יכולות להרוס לכם באופן כמעט טוטאלי את סיכויי הקבלה, רצוי להסתייע בדובר אנגלית כשפת אם במהלך כתיבת הקובץ.

במידה שהחלטתם להסתייע בחברה מקצועית לכתיבת קורות חיים, רצוי לשאול את השאלות הבאות לפני תחילת התהליך או ההתקשרות עם החברה כדי להבטיח איכות מקסימאלית של התוצר שתקבלו:

  • מי הכותב של קו"ח ומה הנסיון שלו בתחום?
  • מה שפת האם שלו ואיפה הוא נולד? (שימו לב שיש לעיתים הבדל בין אנגלית בריטית לאנגלית אמריקאית)
  • איך תהליך העבודה מתבצע ובאיזה מסגרת זמנים?

קורות חיים באנגלית – האם אתם צריכים את זה?

אם אתם לא בטוחים אם אתם זקוקים לקורות חיים באנגלית במהלך מסע חיפוש העבודה שלכם, נשמח לעשות לכם סדר ולהבין לעומק את הצרכים שלכם. אם אתם מכוונים לעולם ההייטק, סביר להניח שתתבקשו לשלוח קו"ח באנגלית באיזשהו שלב בקריירה שלכם ולכן אנחנו ממליצים מאוד להתחיל ולבדוק את האפשרויות שלכם.

במידה שאתם עובדים בעולמות אחרים, רצוי שתבצעו בדיקה מקיפה עם מומחה בתחום.

על הקשר בין לינקדאין לאנגלית עסקית

סביר להניח ששמעתם דבר או שניים על לינקדאין, ואם לא, הגיע הזמן להכיר אותה. כאשר אתם מחפשים עבודה בלינקדאין תדרשו לעיתים לצרף מסמך קורות חיים באנגלית ולכן רצוי להצטייד בקובץ כזה לפני התהליך עצמו ולא למצוא עצמכם מאלתרים בשנייה האחרונה.

טיפ נוסף: רצוי שתשדרגו את פרופיל הלינקדאין שלכם ותהפכו אותו למוכר משום שמעסיקים אוהבים לבדוק אותו:)

לסיכום,
במקרים רבים קורות חיים באנגלית הם כלי חשוב מאוד שיש לדעת להשתמש בו בצורה נכונה ומקצועית.  אהיו כנים עם עצמכם ובדקו לעומק את הצורך שלכם בעין מקצועית בתחום.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט

מדריך מקצועי לבניית קורות חיים

כל מה שאתם צריכים לקורות חיים מושלמים.