איך לבנות רשת קשרים איכותית בלינקדאין?

קשרים עסקיים בלינקדאין

קשרים עסקיים הם בין המפתחות החשובים ביותר לקידום הקריירה שלכם בטווח הקצר או הארוך. לינקדאין, מאפשרת ליצור ולפתח קשרים עסקיים כאלו, ולכן היא כל כך יעילה.

במצב האופטימאלי, הקשרים הוירטאוליים יהפכו לשותפות שתצא מן המרחב הדיגיטאלי החוצה , אך גם אם לא, לרשת קשרים איכותית בלינקדאין יש המון יתרונות .

אז איך לבנות רשת קשרים איכותית בלינקדאין?

קודם כל, הצעד הראשון בתהליך הוא להבין מי קהל היעד שלכם. הרי אתם לא רוצים להוסיף אנשים שלא יועילו לכם וסתם יהיו שם, אתם זקוקים לאנשיםש באמת יכולים לקדם את הקריירה שלכם ולכן , דבר ראשון, חשבו איזה פרופיל של אנשים הכי יתאים ללינקדאין שלכם ויעזור לכם בקריירה.

לדוגמא, בשלב מסויים הייתי זקוק ליצור קשרים עם מנהלי משאבי אנוש בישראל, עבור הפרוייקט שלי בעמותה שהקמתי, משום שבנינו לוח משרות ייעודי לעולם חדשים.

בשלב הראשון , חיפשתי מנהלי HR-Human Resources שיכולים להתעניין בפרוייקט , ולכן פניתי ליותר מ150 כאלו בישראל ורובם לא רק שאישרו אותי כמעט מיידית, גם שלחו לי הודעה והתעניינו בפרוייקט, אין ספק שהלינקדאין במקרה הזה חסך לי שבועות של טלפונים ואימיילים.

לאחר שהחלטתם מי קהל היעד שלכם ,זה הזמן לשלוח בקשת התחברות, connection.

הטיפ הכי הכי חשוב בכל המדריך הזה הוא לשלוח בקשות אישיות פרסונליות, לא בקשה שאתם שולחים לעוד 1000 אנשים. אנשים רוצים ומעריכים בקשות אישיות. איך לגרום לבקשה להיות אישית? פשוט, כתבו את שמו של מי שאתם מעוניינים להיקשר עמו וגם את החברה שבא הוא עובד ציינו בהודעה.

בפועל:

במקום " היי, ,ראיתי שיש לנו המון קשרים משותפים , אני עובד בפרויקט מגניב שעוזר לעולים חדשים להתאקלם בארץ ורציתי להתחבר אלייך ואולי ליצור שיתוף פעולה עתידי :)

כתבו כך:

"היי שרון, ראיתי שיואב כהן נמצא ברשימת החברים של שנינו, אני עובד בפרוייקט מגניב שעוזר לעולים חדשים להתאקלם בארץ ורציתי להתחבר ואולי ליצור שיתוף פעולה מבורך בין פרטנר לעץ אחד בעתיד"

חשוב לציין שאני ממליץ לכתוב את הכל באנגלית,אבל לשם נוחות הקריאה כתבתי בעברית.אם אתם מרגישים יותר בנוח בעברית זה בסדר גמור, המון משתמשים ישראליים כותבים את ההודעות ומתקשרים בעברית בלינקדאין.

טיפים מהירים לבניית רשת קשרים בלינקדאין

קבעו לעצמכם יעדים ברורים

אני מאמין שתמיד צריך לקבוע יעדים ברורים לכל מטרה בחיים, ולבנות רשת קשרים איכותית בלינקדאין זה ללא ספק מטרה בחיים העסקיים שלכם. כאשר אתם קובעים לעצמכם יעדים בחרו באיכות ולא בכמות, כי בסוף אתם רוצים להשתמש בלינקדאין עבור מטרה מסוימת, ואלפי אנשים לא רלוונטים לא יועילו לכם.

פרופיל מקצועי

בדקו שהפרופיל שלכם עומד בסטדנרט המינימאלי ואכן "מושך" קהל, כמובן שמחקר מילות חיפוש חשוב מאוד תחת סעיף זה- פרופיל לינקדאין מקצועי המדריך המלא

שווקו את הלינקדאין שלכם

הוסיפו אותו לחתימה שלכם באימייל, קשרו אותו לטוויטר או שלחו אותו בווטסאפ של העבודה. אין מה לעשות, מדובר בעבודת שיווק לכל דבר ועניין.

שתפו חומר מקצועי

חומר מקצועי "Articles" חשובים מאוד בלינקדאין, הם יאפשרו לכם לייסד סמכות,-Authority, לאשש את המומחיות שלכם וגם אם הקולגות שלכם ישתפו את המאמרים ויגיבו בהם, החברים שלהם יוכלו להיות חשופים למאמר ובסופו של דבר אליכם- איך להשתמש במאמרים בלינקדאין?

תיהיו פעילים

אל תשכחו להיות פעילים, יצירת קשרים בעולם הוירטאולי היא חשובה מאוד וגם היא, כמו בעולם האמיתי, מצריכה עבודה. דברו, תדונו, שתפו ובעיקר תיהיו שם. הרשת קשרים שלכם תגדל באופן טבעי.

הצטרפו לקבוצות-

קבוצות בלינקדאין הן כל כך חשובות ,וחושפות אתכם למיליוני קולגות בכל העולם. הצטרפו לקבוצות רלוונטיות!

מקורות:

weidert

'wikihow

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

פרופיל לינקדאין

שירות מקצועי לבניית פרופיל לינקדאין

מאמרים נוספים על לינקדאין

רוצים למצוא עבודה עם הלינקדאין? קורס אונליין מוזל