9 שלבים לכתיבת קורות חיים מנצחים

שני קורות חיים

אז נכון, לא נהוג לחשוף את הסודות המקצועיים שלך, אבל אנחנו יותר משמחים לעזור לכם לכתוב את קורות החיים שלכם שיזניקו לכם את הקריירה לצעד הבא, יפתחו לכם דלתות בדרך לעבודת החלומות!

מה תוכלו ללמוד מהפוסט הזה?

 • איך לכתוב קורות חיים?
 • מה כדאי להכניס בקורות חיים שלכם?
 • טריקים שישדרגו לכם את קורות החיים
 • עצות למציאת עבודה
 • האם לבחור קורות חיים באנגלית או בעברית?

שלבים בסיסיים בכתיבת קורות חיים:

 1. הסתכלו על דוגמאות לקורות חיים.
 2. בחרו תבנית לקורות חיים שלכם והחליטו על שפה- אנגלית/עברית או שתיהן?
 3. רשמו כותרת מקצועית
 4. התאימו את היכולות שלכם לדרישות של העבודה
 5. הוסיפו פרטי יצירת קשר
 6. השתמשו במילות מפתח
 7. תתמקדו בהשגים שלכם מהעבר
 8. גודל וצורת פונט, עם שילוב צבעים בסיסי ונכון
 9. עריכה

1 דוגמאות לקורות חיים

השלב הראשון הוא מציאת דוגמאות לקורות חיים שמתאימים לפרופיל שלכם ולתפקיד שאתם מעוניינים להתמיין אליו. תוכלו לעשות זאת בקלות בחיפוש פשוט בגוגל או באמצעות מאגר הדוגמאות לקורות חיים שלנו שהולך וגדל מיום ליום.

בדקו אל אילו דוגמאות אתם מתחברים ואילו פחות מדברים אליכם, ומצאו 2-3 דומגאות טובות עבורכם.

2 תבנית לקורות חיים ובחירת שפה

בנוסף, אנו ממליצים להכין קורות חיים באנגלית משום שהרבה חברות דורשות קורות חיים בשפה האנגלית. אם אתם בטוחים שלא תזדקקו לקורות חיים באנגלית, תוכלו לשמור את האופציה לפעם הבאה.

יש המון תבניות לקורות חיים בשוק, באנגלית או בעברית שמתאימים לעריכה פשוטה באמצעות word ויכולים לשדרג לכם את הקורות חיים באופן מיידי. בחרו תבנית שתשדר מקצועיות , לצד הבלטה אלגנטית של היכולות שלכם שתעניק לכם יתרון על פני המתחרים.

3 תיאור וכותרת מקצועי

החליטו מי אתם. אל תגישו קורות חיים של חשמלאי למשרה שדורשת מאמן כדורגל. התאימו את הניסיון שלכם בנוסף לידע המקצועי שצברתם וכתבו כותרת מתאימה. אל תתפזרו יותר מידי, רוב המעסיקים מחפשים אנשים למטרה מאוד מסיומת, יישארו ממוקדים ובחרו בטייטל אחד, מקסימום שניים שיכולים להתאים.

התאמת יכולות לדרישות העבודה

סעיף המשך ישיר של הסעיף הקודם, אם יש לכם תעודת מאמן חדר כושר ואתם רוצים לעבוד במשרד החוץ, את אף אחד זה לא יעניין מה שלא בתכלס יכול להיות שימושי עבור המשרה. מנתח נתונים לא צריך להיות פילוסופ, המעסיק רוצה לדעת את היכולות שנוגעות למשרה שאלייה הוא מתמיין. תמיד תוכלו להוסיף צדדים מעניינים של האישיות שלכם, אבל אל תגזימו.

הוסיפו פרטי יצירת קשר מעודכנים

נהוג היום להוסיף , בעיקר בחברות הייטק את פרופיל הלינקדאין שלכם, ואם אין לכם אחד, זה זמן מצויין לפתוח אחד. בלי קשר ללינקדאין, חשוב לבדוק כמה פעמים שפרטי יצירת הקשר שלכם מעודכנים וכוללים לפחות, אימייל שאתם בודקים מידי פעם ומספר טלפון.

השתמשו במילות מפתח

מילות מפתח חשובות מאוד בשביל למקד את המעסיק בערך שאתם יכולים לספק לו, ולהבהיר לו שאתם אכן מועמדים אופצניאליים. מילות מפתח הן כלי מפתח בתעשייה , ושימוש נכון בהן יכול להזניק כל קורות חיים. לא יודעים מה אילו מילות מפתח? הכנו מדריך בדיוק בשביל זה- מדריך מילות מפתח לקורות חיים ופרופילי לינקדאין.

תתמקדו בהישגים שלכם מהעבר

בוסים אוהבים נתונים מספריים, ויכולות מוכחות. לא מספיק לתאר מה את יודעים לעשות, אלא מה כבר עשיתם. מדובר על התת סעיף החשוב ביותר תחת סעיף הניסיון.

כאשר אני הלכתי לראיונות עבודה הייתי אוהב להראות נתונים מספריים, לדוגמא בחברה שהקמתי הצלחנו מאוד עם קמפיין קידום באינטרנט מסויים בתקציב מוגבל מאוד, ציינתי פרטים כללים של הקמפיין ומה מיוחד במה שעשינו.

באופן טבעי, חלק גדול מהשאלות בראיון הלכו לכיוון של תחקור הפרוייקט ולכן הדבר היה עבורי קל וגרם לי להעביר בצורה משכנעת את היכולות שלי בלי שהעדתי על עצמי יותר מידי.

עיצוב- גודל וצורת פונט עם עיצוב כרונלוגי

אז נכון, אנחנו מוכרים תבניות לקורות חיים, אבל אנחנו בהחלט מבינים אם תרצו לשמור את הזכות לפעם אחרת. לכן, יש לנו כמה טיפים הכרחיים עבורכם. ראשית, רצוי להשתמש בפונט בגודל 10-12 , ואנחנו ברוב המקרים מעדיפים להמליץ על 12.

בנוסף, יש להשתמש באופן חכם בהבלטות -"bold" , אם יש לכם ניסיון שיכול להצטייר כבולט באופן קיצוני בקורות חיים שלכם, ואתם מאמינים שהוא בהחלט משמעותי, אל תהססו להדגיש אותו.

מבחינ עיצוב, Arial בהחלט עושה את העבודה, במידה ואתם מעצבים או מתמיינים למשרה שמצריכה יכולות יצרתיות מיוחדות, תתפרעו:)

עריכה

תארו לכם שהכנתם קורות חיים מצוינים, משרת החלומות שלכם בדיוק התפנתה והגשתם את קובץ קורות החיים שלכם. לצערכם, שכחתם את אחת האותיות או אפילו התלבלתם בין "אם" ל"עם", איך תרגישו?

אחרי כל העבודה הקשה, חשוב מאוד לבצע את שלב העריכה ברמה הגבוהה ביותר, אל תתפשרו על שלב זה!

שלב בונוס- חוות דעת

אנו ממליצים לכם להראות את קורות החיים שלכם לאנשים בלתי תלוייים, רצוי מהתחום שאליו אתם במקשים להתמיין. ככה תוכלו לקבל פידבקים ולדעת מה הבעיות האובקטייביות שלכם בקורות החיים שמונעות ממכם לקבל את הראיון הבא.

סטיבן מויסטן
סטיבן מויסטן

סטיבן מויסטן הוא מנכ"ל החברה ויועץ קריירה בינלאומי. לאורך השנים ניהל פרוייקטי השמה לחברות הגדולות במשק וכתב שלושה רבי מכר בנושא גיוס ושוק העבודה.

שתף את הפוסט

מדריך מקצועי לבניית קורות חיים

כל מה שאתם צריכים לקורות חיים מושלמים.